Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

‘ଦେଶସେବା ହିଁ ଏକ ମାତ୍ର ଲକ୍ଷ୍ୟ’, ପୋଲିସକୁ ଲକଡାଉନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନିକ

9/04/2020 at 2:45 PM

ବିଳାସପୁର, ୦୯|୦୪:  ଛତିଶଗଡ ସମେତ ସାରା ଦେଶ କରୋନା ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ଲଗାତାର ଭାବେ ବିଭିନ୍ନ ଛକ, ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା, ଗ୍ରାମର ଅନେକ ରାସ୍ତା ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିଛି ।କେହି ଯେପରି ଘରୁ ନ ବାହାରିବେ ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ବିଳାସପୁରରେ ପୋଲିସ କର୍ମୀଙ୍କୁ କିଛି ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ସୈନିକ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସମ୍ଭାଳୁଛନ୍ତି ।

ପୂର୍ବତନ ସୈନିକ ମହେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସିଂ ରାଣାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, କରୋନା ଲଢେଇ ସୀମାରେ ଦେଶକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ହେଉଥିବା ଯୁଦ୍ଧଠୁ କମ ନୁହେଁ । ଏହାକୁ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ମୁକାବିଲା କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ମନୋବୃତ୍ତି ଆସୁଛି । ତେଣୁ ବିଳାସପୁରରେ ୧୧୫ଜଣ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ସୈନିକ ଭଲି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ପୋଲିସର ସମର୍ପଣ ଭାବ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କ ରକ୍ତ ମଧ୍ୟ ଗରମ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଡ୍ୟୁଟି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଆଇଜିଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରି ଅନ୍ ଡ୍ୟୁଟି ପାସ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସେବାଭାବ ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ସୈନିକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts