Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ବାଲିଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ଅଭିଯାନ : ସବୁ ଆପ୍ରୋଚ୍ ରୋଡ୍ ହେବ ଓସାରିଆ

9/11/2018 at 5:51 PM

କଟକ ୯|୧୧: ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଆଜି ସି ଏମ୍ ସି ଓ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଉଚ୍ଛେଦ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଉପର ଓ ତଳ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡିଆକୁ ଯେଉଁ ସବୁ ଆପ୍ରୋଚ ରୋଡ୍ ରହିଛି ସେହି ଆପ୍ରୋଚ୍ ରୋଡ୍ ଗୁଡିକରୁ ଜବରଦଖଲ ହଟାଯାଇଛି । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏହି ଜବରଦଖଲକାରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗଡଗଡିଆ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ଆପ୍ରୋଚ୍ ରୋଡ୍ ରେ ବାଲିଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରବଳ ଭିଢ ହୁଏ । .ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷେ ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥାଏ..ଏପରିକି ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ହି  ଦଳା ଚକଟା ର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଉପୁଜିଥାଏ . ତେଣୁ ଚଳିତ ବର୍। ଜବରଦଖଲ ହଟାଇ, ଏହି ସବୁ ଆପ୍ରୋଚ୍ ରୋଡ୍ ଗୁଡିକୁ ଅଧିକ ଓସାର କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

କଟକର ଐତିହାସିକ ବାଲିଯାତ୍ରା ଏଥର ସାତ ଦିନ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଦଶ ଦିନ ହେବ । ଉଭୟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ବାଲିଯାତ୍ରା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଏପ୍ରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ବାଲିଯାତ୍ରାର ଗୁରୁତ୍ବକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏପ୍ରକାର ଐତିହାସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେହିଭଳି  ପ୍ଲଟ୍ ଦର ଧାର୍ଯ୍ୟ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଭିତରେ ଚାଲିଥିବା ଟଣାଓଟରା ସରିଛି । ଯାତ୍ରା ଦଶ ଦିନ ହେଉଥିବାରୁ ବେପାରୀମାନଙ୍କୁ ବର୍ଗଫୁଟ୍ ପାଇଁ ସେହି ୨୭ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ଆନୁପାତିକ ଦରରେ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ସିଟି ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବରୁ ଓହରିଯାଇଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ତେବେ ଏପଟେ ବାଲିଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପରିସରରେ ୩୦ ତାରିଖରୁ ୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଟି ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।   

   Related Posts