Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରାଜଧାନୀକୁ ଜବରଦଖଲ ମୁକ୍ତ କରିବା ଅଭିଯାନ

6/08/2018 at 1:04 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୮ ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ବିଏମସି । ରାଜଧାନୀରେ ଜବରଦଖଲ ଉଛେଦ ନେଇ ଏବେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। ଅସରାଏ ବର୍ଷା ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଜଳବନ୍ଦୀ ହେଇଯାଉଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ ବିନା ନୋଟିସରେ ଉଛେଦ କରୁଥିବା ରାଜଧାନୀବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।
ରାଜଧାନୀରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜବରଦଖଲ ଉଛେଦ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବାଣୀବିହାର, ସାଲିଆସାହି, ଶସ୍ତ୍ରୀନଗର, ବେହେରା ସାହି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଉଚ୍ଛେଦ ହୋଇଛି । ଅସରାଏ ବର୍ଷା ହେଲେ ଭୁବନେଶ୍ବରେ ହେଉଛି ଜଳବନ୍ଦୀ । ଭୁବନେଶ୍ବରେ ଥିବା ୧୦ ଟି ବଡ ଡ୍ରେନ ଏବେ ଜବରଦଖଲ କବଳରେ। ଏହାକୁ ଜବର ଦଖଲମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏଭିକସନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅାରମ୍ଭ କରିଛି ବିଏମସି । ତେବେ ବିନା ନୋଟିସରେ ଏଭିକସନ କରୁଥିବା ବସ୍ତିବାସନ୍ଦା ଅଭିଯୋଗ ବାଢିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ବିଏମସି ମେୟର ଏବଂ କମିଶନର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ଶୁଣୁ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।
ଅନ୍ୟପଟେ ରାଜଧାନୀକୁ ଜବଦଖଲମୁକ୍ତ କରିବା ବିଏମସି ଏଭଳି ନିଷ୍ବତ୍ତି ନେଇଛି ବୋଲି ମେୟର କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ବିଏମସି ମେୟର କହିଛନ୍ତି।
ସ୍ମାର୍ଟସିଟି ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ସବୁଜ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ବିଏମସି ଯୋଜନା ପରେ ଯୋଜନା କରୁଛି। ମାତ୍ର ଏହା ଦ୍ବାରା ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକ ଉପକୃତ ହୋଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ ବିଏମସିର କାର୍ଯ୍ୟାଶୈଳୀ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

   Related Posts