Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନାକରେ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ୍ ପରୀକ୍ଷଣକୁ ଡିସିଜିଆଇର ମଞ୍ଜୁରୀ, ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ କରିବ କ୍ଲିନିକଲ ଟ୍ରାଏଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୬୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୬୨୨୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୧୦ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସ ଏମ୍‌ଡି, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭି. ଅନନ୍ତ ନାଗେଶ୍ୱରନ ହେବେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଛଡାଇନେଲେ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଷ୍ଟେସନ ଯିବା ବାଟରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ୬ ଜିଲ୍ଲା ବେଶୀ ଥରିବ
  • ||

ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ମୁସଲିମ ପୀରତି, କହିଲେ- ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ରହୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବାଂଲାଦେଶୀ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ

3/03/2020 at 6:49 PM

କାଳିଆଗଞ୍ଜ ୦୩।୦୩- ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଆଇନକୁ ନେଇ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ହଙ୍ଗାମା ଜାରି ରହିଛି। ନିକଟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭୟାବହ ଦଙ୍ଗା ଓ  ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟି ଯାଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାଂଲାଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ଭାରତୀୟ, ଯେଉଁ ନିର୍ବାଚନରେ ମତଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ମମତା ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ଏମିତି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ଭାବେ ନାଗରିକତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍ ଶାହା କ୍ରମାଗତ କହି ଆସୁଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯିବ।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିବା ସାଂପ୍ରଦୟିକ ଦଙ୍ଗାର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଶୈଳୀକୁ ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିଲ୍ଲୀ ହେବାକୁ ଦେବୁ ନାହିଁ। ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଂଲାଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ଭାରତୀୟ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକତା ରହିଛି। ଆପଣଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ନାଗରିକତା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ଦରକାର ନାହିଁ। ଆପଣ ନିର୍ବାଚନରେ ମତଦାନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ଆପଣ ନାଗରିକ ନୁହନ୍ତି। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କର ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି।

ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ(TMC)ର ମୁଖ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦୃଢତାର ସହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ହେଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ବାହାର ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ। ରାଜ୍ୟରେ ରହୁଥିବା କୌଣସି ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନାଗରିକତାରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯିବ ନାହିଁ। ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନିଶାଣ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ଯେ ଏହା ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ। ଯାହା କିଛି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଟିଛି, ତାହା ଏଠାରେ ହେବାକୁ ଦେବୁ ନାହିଁ।

   Related Posts