Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସୀମା ସିଲ୍‌ ପରେ ବି ଗଳା ବାଟ ଦେଇ ପଶି ଆସୁଛନ୍ତି ଲୋକେ: ସମୁଦ୍ରପଥ ହୋଇଛି ବଡ ବିକଳ୍ପ

24/04/2020 at 8:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୪/୪: ରାଜ୍ୟ ସୀମା ସିଲ୍ ହେବା ପରେ ବି ଲୋକଙ୍କ  ଯାତାୟତ ପୂରା ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିନି । ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଗଳାବାଟ ଦେଇ ଲୋକେ ଚାଲି ଆସୁଛନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଜଳପଥ ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ଭିତରକୁ ଚାଲି ଆସୁଛନ୍ତି ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀ । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ସୀମାକୁ ସିଲ୍ କରିଦେବା ପରେ ଅନେକ ଏହି ଜଳପଥ ଦେଇ ଆନ୍ଧ୍ରରୁ ଚାଲିଆସୁଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛି ।

ଲୋକେ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ଗଳବାଟ ବାହାର ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିବା ଲାଗି କିଏ କଣ୍ଟେନର, କିଏ ଆମ୍ବୁଲାନ୍‌ ଆଉ କିଏ ବୋଟ୍‌କୁ କରିଛି ସାଧନ। ତାମିଲନାଡୁରୁ ବୋଟ୍ ରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଅନେକ ଲୋକ। ଏମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଅଛନ୍ତି କିଛି ଓଡ଼ିଆ ଓ ତେଲୁଗୁ ଧୀବର ।

ପୂର୍ବରୁ ଲକଡାଉନ ଭିତରେ ଚେନ୍ନାଇରୁ ଆଉ ଏକ ବୋଟ୍ ରେ ୨୭ ଜଣ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଓଡ଼ିଶା ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି କ୍ବାରାଣ୍ଟାଇନକୁ ନେଇଥିଲା। ଏବେ ପୁଣି ସେହିଭଳି ତାମିଲନାଡୁରୁ ଏକ ବଡ଼ ବୋଟ ଯୋଗେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ଫେରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଯାହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ସ୍ଥଳ ପଥ ସିଲ୍ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଜଳ ପଥରେ ତାମିଲନାଡୁରୁ ଓଡ଼ିଶା ଫେରୁଛନ୍ତି ଲୋକେ।

ସେପଟେ ଲକ୍ ଡାଉନ ପାଇଁ ଆନ୍ଧ୍ରର ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍ ଏବଂ ଓଡିଶାର ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟରେ ସୀମା ସିଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଲୋକେ ଗଳାବାଟ ଦେଇ ଯାତାୟତ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ନଦୀ ଭିତରେ ପଶି ବେକେ ପାଣିରେ ଯିବାକୁ ବି ପଛାଉ ନାହାଁନ୍ତି । ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ, କେମିତି ପାଣି ଭିତରେ ପଶି ଏମାନେ ଯାଉଛନ୍ତି । ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏମାନଙ୍କୁ ରୋକିବାକୁ ଅଭିଯାନ ଜୋରଦାର କରିଛି । ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗଳାବାଟ ଠାବ କରାଯାଇ ସେସବୁ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରେଞ୍ଚ୍‌ ଖୋଳି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ କରିଛି ପ୍ରଶାସନ । ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ରାସ୍ତାକୁ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ବିଶୋଧନ କରୁଛନ୍ତି ।ଏଥିସହିତ ଦକ୍ଷିଣଓଡ଼ିଶା ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ସୀମା ଉପରେ ସୁରକ୍ଷା ବଢ଼ାଯାଇଛି।  

   Related Posts