Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକପରେ ୟୁରୋପୀୟନ ୟୁନିଅନ, ଚାଇନା , ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତକୁ ଦେଲେ ପରାମର୍ଶ

26/02/2019 at 7:16 PM

ଆତଙ୍କୀ ହମାଲାରେ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ୪୪ଜଣ ଭାରତୀୟ ଜବାନଙ୍କ  ପ୍ରାଣବଳୀ ଦେଇଥିବା ଘଟଣାରେ ଭାରତ ଦେଇଥିଲା ଜବାବ । ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ୩.୩୦ରେ ଭାରତର ବାୟୁସେନା ଆତଙ୍କୀ ଶିବିର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ୩୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ମାରିବା ସହ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ଧ୍ଵଂସ କରିଥିଲା ।

ପାକିସ୍ତାନ ନିଜକୁ ଆତଙ୍କବାଦ ସହିତ ସଂପୃକ୍ତ ନାହିଁ କହୁଥିବାବେଳେ ବେଳେ ସେପଟେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲା । ଦେଶରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ସାମନା କରିବାକୁ ସେନା ତଥା ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶଦେବା ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ସଜାଗ ଥିବା କଥା ଏହି ସୂଚାଇଥିଲା ।

ଅପରାହ୍ନରେ ପୁଂଜ ସେକ୍ଟରରେ ପ୍ରବଳ  ଗୁଳିଗୋଳା ବର୍ଷଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ  କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ମଧ୍ୟ ମୁହଁତୋଡ଼ ଜବାବ ଦେଇଛି ଭାରତ ।

ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଭିତରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ନିଜ ନୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଇଉରୋପୀୟନ ୟୁନିୟନ , ଚାଇନା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ । ବାୟୁସେନାର ଆକ୍ରମଣପରେ ସୃଷ୍ଟିହୋଇଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଉଭୟଦେଶକୁ ଶାନ୍ତ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଏହିସବୁ ଦେଶ ।

ଆହୁରିମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନ ନ କରି ମୂଳପୋଛ କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ । ଉଭୟଦେଶ ଶାନ୍ତି ଆଚରଣ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ୟୁରୋପୀୟନ ୟୁନିୟନ ।

   Related Posts