Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଝଟକା : ମାସେ ଭିତରେ ଦେବେ ୪୫୩ କୋଟି, ନହେଲେ ଜେଲ

20/02/2019 at 2:34 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୨ : ରିଲାଏନ୍ସ ଗ୍ରୁପର ମୁଖ୍ୟ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି | ଗୋଟିଏପଟ ରାଫେଲ ଡିଲକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ଅବମାନନା ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ | ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏରିକ୍ସନ ଇଣ୍ଡିଆର ଆବେଦନ ଉପରେ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ଅବମାନନା କରିଥିବା ନେଇ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି | କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଛଡା କମ୍ପାନୀର ଦୁଇ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି |


୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଏରିକ୍ସନ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ୪୫୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଵକେୟା ରାଶି ଦେବା ପାଇଁ କୋର୍ଟ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ସମୟସୀମା ଭିତରେ ବକେୟା ରାଶି ନଦେଲେ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଦୁଇ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ୩ ମାସ ପାଇଁ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ | ଅବହେଳା କଲେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ କୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ | ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ମୁକୁଲ ରୋହତଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଉଛନ୍ତି | ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଗ୍ରୁପର ୨ ନିର୍ଦେଶକ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପାଳନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରୋହତଗୀ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରିଲାଏନ୍ସ ଗ୍ରୁପର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଗ୍ରୁପର ୨ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବକେୟା ରାଶି ନଦେଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ଟେଲିକମ ଉପକରଣ ନିର୍ମାତା ଏରିକ୍ସନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ |


ଏରିକ୍ସନ ଇଣ୍ଡିଆ କୋର୍ଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା ଯେ, ରିଲାଏନ୍ସ ଗ୍ରୁପ ପାଖରେ ରାଫେଲ ବିମାନ ଡିଲରେ ନିବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେ କମ୍ପାନୀର ୫୦୦ କୋଟି ବକେୟା ରାଶି ଦେବା ପାଇଁ ଅସମର୍ଥ | ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚାଲୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖାରଜ କରିଥିଲା | ଏହାପରେ କୋର୍ଟ ନିଜର ରାୟ ଶୁଣାଇଥିଲେ | କୋର୍ଟରେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଜଷ୍ଟିସ ଆର.ଏଫ.ନରିମନ ଏବଂ ବିନୀତ ଶରଣଙ୍କ ବେଞ୍ଚରେ ହୋଇଥିଲା |


ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରିଲାଏନ୍ସ କମ୍ୟୁନିକେସନ କମ୍ପାନୀ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦଲିଲ ପେଶ କରିଥିଲେ ଯେ, ବଡ ଭାଇ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ସହ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି ସଉଦା ବିଫଳ ହେବାପରେ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଯାହାଫଳରେ ସେ ବକେୟା ରାଶି ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲେ | ରିଲାଏନ୍ସ କମ୍ୟୁନିକେସନ କୋର୍ଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ଏରିକ୍ସନ ଇଣ୍ଡିଆର ବାକେଟ ରାଶି ଦେବା ପାଇଁ ସବୁ ପ୍ରକାର ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ |

   Related Posts