Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର : ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଓହ୍ଲାଇଦେଲା ବସ୍, ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବସ୍ ସହ ଡ୍ରାଇଭର ଓ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଅଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ୨ ଦିନ ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ଜଣେ ସେବାୟତ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ପରେ ପ୍ରଶାସନର ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଟ୍ରକ୍-ବସ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ହେଲପର ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସ୍କୁଲ ନିକଟ ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଭୁବନେଶ୍ବର-କୋଲକତା ଜନଶତାବ୍ଦୀ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟଳିଲା ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||
  • ‘ଚାକିରୀରେ ୬ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସରକାର ରେଗୁଲାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ’, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଡ଼ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ୩ ଦିନ ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ବନ୍ଦ ରହିବ ହାଟ ଓ ବଜାର
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ାରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ, କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ସୂଚନା ନାହିଁ
  • ||
  • ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୮୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ମହାକାଳଙ୍କ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି : ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ଯାଏଁ ଭିଆଇପି ଏବଂ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ

16/03/2020 at 4:01 PM

ଉଜ୍ଜେନ ୧୬/୦୩ : କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ସାରା ବିଶ୍ୱ ସଙ୍କଟରେ | କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଦେଶରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଦେଖି ଉଜ୍ଜେନର ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମହାକାଲେଶ୍ଵର ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି | ସେଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଭୋର ୪ଟା ସମୟରେ ମହାକାଲଙ୍କ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ହୁଏ | ତେବେ ଆଜି ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି | ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ ରଖାଯିବ | ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସହ ଭିଆଇପି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହାଛଡା ଗର୍ଭଗୃହ ଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଆରତୀ ପାଇଁ କେବଳ ପୂଝରୀ ହିଁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ |  

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାକୁ ନେଇ ମନ୍ଦିରର ସଫେଇ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଇଛି | ମନ୍ଦିର ପରିସରକୁ ଦିନକୁ ଦୁଇଥର ସଫା କରାଯାଉଛି | ଏହାଛଡା ଉଜ୍ଜେନ ସ୍ଥିତ ମଙ୍ଗଳନାଥ, ହରସିଦ୍ଧି, କାଳଭୈରବ ମନ୍ଦିର ଓ ସନ୍ଦୀପନି ଆଶ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ ହେଉଛି | 

କରୋନାର ପ୍ରଭାବ ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ପାକିସ୍ତାନର ଗୁରୁଦ୍ୱାରା ସାହିବ ଯାଉଥିବା କର୍ତ୍ତାରପୁର କରିଡର ଆଜିଠାରୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ମା ବୈଷ୍ଣବ ଦେବୀ ମନ୍ଦିରରେ ମଧ୍ୟ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି | କୌଣସି ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ, ଏନଆରଆଇ କିମ୍ବା ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରି ଫେରିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ୨୮ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଦିର ନ ଆସିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି | ସିରିଡ଼ିର ସାଇ ବାବା ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ଆସିବାକୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts