Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ମହାକାଳଙ୍କ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି : ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ଯାଏଁ ଭିଆଇପି ଏବଂ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ

16/03/2020 at 4:01 PM

ଉଜ୍ଜେନ ୧୬/୦୩ : କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏବେ ସାରା ବିଶ୍ୱ ସଙ୍କଟରେ | କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଦେଶରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଦେଖି ଉଜ୍ଜେନର ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମହାକାଲେଶ୍ଵର ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି | ସେଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଭୋର ୪ଟା ସମୟରେ ମହାକାଲଙ୍କ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ହୁଏ | ତେବେ ଆଜି ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି | ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭସ୍ମ ଆରତୀ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ ରଖାଯିବ | ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସହ ଭିଆଇପି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହାଛଡା ଗର୍ଭଗୃହ ଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ଆରତୀ ପାଇଁ କେବଳ ପୂଝରୀ ହିଁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ |  

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାକୁ ନେଇ ମନ୍ଦିରର ସଫେଇ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯାଇଛି | ମନ୍ଦିର ପରିସରକୁ ଦିନକୁ ଦୁଇଥର ସଫା କରାଯାଉଛି | ଏହାଛଡା ଉଜ୍ଜେନ ସ୍ଥିତ ମଙ୍ଗଳନାଥ, ହରସିଦ୍ଧି, କାଳଭୈରବ ମନ୍ଦିର ଓ ସନ୍ଦୀପନି ଆଶ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ ହେଉଛି | 

କରୋନାର ପ୍ରଭାବ ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ପାକିସ୍ତାନର ଗୁରୁଦ୍ୱାରା ସାହିବ ଯାଉଥିବା କର୍ତ୍ତାରପୁର କରିଡର ଆଜିଠାରୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି | ମା ବୈଷ୍ଣବ ଦେବୀ ମନ୍ଦିରରେ ମଧ୍ୟ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି | କୌଣସି ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ, ଏନଆରଆଇ କିମ୍ବା ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରି ଫେରିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ୨୮ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଦିର ନ ଆସିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି | ସିରିଡ଼ିର ସାଇ ବାବା ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ଆସିବାକୁ ବାରଣ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts