Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ
  • ||
  • ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କଲେ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପିଚୁ ଉଠିଯାଉଥିବା ନେଇ ହୋଇଥିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||

ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍ ରହିଛନ୍ତି ହୋଟେଲ ମେ ଫେୟାର ରେ, ନିଜ ରୁଚିରେ ଖାଉଛନ୍ତି ଅନ୍ୟ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ

24/11/2018 at 5:09 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୧୧: ନିଜ ରୁଚିରେ ଖାଇବା ଏବଂ ପର ରୁଚିରେ ପିନ୍ଧିବେ । ଏଭଳି ନୀତି ଆପଣେଇଛି ଇଂଲଣ୍ଡ ହକି ଟିମ୍ । ଗତ ଥର ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍ ରହୁଥିବା ହୋଟେଲର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ଖେଳାଳି । ତେଣୁ ଏଥର ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିବା ବେଳେ ନିଜ ସହ ସେଫ୍ ମାଇକେଲଙ୍କୁ ବି ଆଣିଛନ୍ତି । ଦଳ ମେ ଫେୟାର ହୋଟେଲରେ ରହିବ କିନ୍ତୁ ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଖାଇବେ । ସେମାନଙ୍କ ରୁଚି ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରେକଫାଷ୍ଟ, ଲଞ୍ଚ, ଡିନର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ସେଫ୍ ମାଇକେଲ୍ । ଯିବା ଆସିବା ଲାଗି ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇବ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ।

ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳୀ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍ ମେ ଫେୟାର ହୋଟେଲରେ ରହିବେ । କିନ୍ତୁ ସେଠି ବ୍ରେକଫାଷ୍ଟ, ଲଞ୍ଚ କି ଡିନର କରିବେନି । ତାଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇଛି ସେପାରେଟ୍ କିଚେନ୍ । ଆଉ ସେଫ୍ ବି ଆସିଛନ୍ତି ଇଂଲଣ୍ଡରୁ । ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରିପେୟାର ହେବ ଡିସ୍ । ଡିସ୍ ପ୍ରିପେୟାର କରିବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସେଫ୍ ମାଇକେଲ୍ । ସେମାନେ ଯାହା ଖାଇବାକୁ ଚାହିଁବେ ସେହି ଡିସ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ମାଇକେଲ୍ । ଗତ ଥର ଭାରତ ଗସ୍ତ ବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ରହୁଥିବା ହୋଟେଲ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ସେମାନଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ସେଫ୍ ଆଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲା ଇଂଲଣ୍ଡ । ମର୍ଯ୍ୟଦା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବିଶ୍ବକପ୍ ରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା  ଟିମ୍ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଖାଦ୍ୟ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ଖାଇପାରିବେ । ସେଥିପାଇଁ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡରନ୍ୟାସନାଲ୍ ହକି ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗାଇଡଲାଇନ ବି ରହିଛି ।

ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । ମେ ଫେୟାର ଲାଗୁନରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଚୀନ ରହୁଛନ୍ତି । ସ୍ବସ୍ତି ପ୍ରୀମିୟମରେ ରହୁଛନ୍ତି ଫ୍ରାନସ ଖେଳାଳି । ହୋଟେଲ ଗୁଡିକରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ବିଶେଷ କରି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ କଣ୍ଟିନେଣ୍ଟାଲ ଫୁଡ୍ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାଛଡା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡାଇଟିସିଆନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇ ବ୍ରେକଫାଷ୍ଟ, ଲଞ୍ଚ ଏବଂ ଡିନର ମେନ୍ୟୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ।

ସରକାରୀ ନୋଟିସ୍ ଅନୁଯାୟୀ ରାତି ସାଢେ ଗୋଟେ ଯାଏଁ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଡେଲିଗେଟ୍ସ ପାଇଁ ଖୋଲା ରହିବ ବାର୍ । ଏଥିପାଇଁ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts