Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

‘ଦୁଇ ସ୍ପିନର ୫୯ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ପରାଜୟ କିଛିଦିନ ଯାଏଁ ଆଘାତ ଦେବ’- ଇଂଲଣ୍ଡ କୋଚ୍

8/03/2021 at 8:45 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୮/୦୩:   ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଓ ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କ ବୋଲିଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଉଭୟ ବୋଲର ୫୯ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଫଳରେ ଭାରତ ସିରିଜ ଜିତିବା ସହଜ ହେଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳର କୋଚ୍ କ୍ରିସ୍ ସିଲଭରଉଡ୍ । ଏହି ପରାଜୟ କିଛି ଦିନ ଯାଏଁ ଆଘାତ ଦେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।  

ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଚେନ୍ନାଇ ପିଚରେ ବୃହତ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ଦଳ ଲଗାତର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲା । ଟର୍ଣ୍ଣିଂ ପିଚରେ ଅଶ୍ୱିନ ୩୨ ଓ ଅକ୍ଷର ୨୭ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଇଂଲିସ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଅକଳରେ ପକାଇଥିଲେ ।

ସିଲଭରଉଡ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୪ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ୫୯ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ମାନେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।  ଶେଷ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ହିଁ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇ ପଡିଥିଲା । ଯାହା ଦଳ ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ଅନେକ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ପିଚକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସିଲଭରଉଡ୍ କହିଥିଲେ ଯେ, ଭାରତ ଶେଷ ତିନୋଟି ଟେଷ୍ଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଛରେ ପକାଇଥିଲା । ଏହାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ ହେବ । ଭାରତ ଘରୋଇ ପରିବେଶର ଫାଇଦା ନେଇଥିଲା । ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ବି ଦମଦାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା । ଏହି ପରାଜୟ କିଛି ଦିନ ଯାଏଁ ଭୁଲି ହେବ ନାହିଁ । ଏଥିରୁ ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts