Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଡବଲ ଏନକାଉଣ୍ଟର : ଦୁଇଟି ପୃଥକ ସ୍ଥାନରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

12/11/2021 at 8:22 AM

ଶ୍ରୀନଗର ୧୨/୧୧: ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଶ୍ରୀନଗର ଏବଂ କୁଲଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସହିତ ପୃଥକ ମୁକାବିଲାରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବମିନା ଅଞ୍ଚଳର ହାମଦାନିଆ କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିଲା । କାଶ୍ମୀର ଡିଭିଜନାଲ ପୋଲିସ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛି ଯେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କିଛି ଗୁଳି ସହିତ ଏକ AK ରାଇଫଲ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ମୁଜାହିଦ୍ଦିନ ଗଜୱାଟୁଲ ହିନ୍ଦ ଏହାର ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଦାୟୀ ବୋଲି କହି ଏହାର ତିନିଜଣ କ୍ୟାଡର CRPF କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ନ ମିଳିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଚାଲିଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, “CRPF (ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ) କ୍ୟାମ୍ପ ଏବଂ ସବ-ଡିଭିଜନାଲ ପୋଲିସ ଅଫିସରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଏହି ଅପରେସନ ଚାଲିଛି । ଏଥି ସହ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର କୁଲଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ଚାଲିଛି । ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର କୁଲଗାମର ଚାଲଗାମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ କର୍ଡନ କରି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ପରିଚୟ ଜଣାପଡୁଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପରିଚୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡି ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେ କେଉଁ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅଟନ୍ତି ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ ।

   Related Posts