Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲେ ଯବାନ : ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ସଫା, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି

30/06/2020 at 10:02 AM

ଶ୍ରୀନଗର ୩୦।୦୬: ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲେ ଯବାନ । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କୀ ସଫା । ୩ ଦିନ ତଳେ ଜଣେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଓ ଜଣେ ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଗୁଳି କରିଥିବା ଆତଙ୍କୀକୁ ଆଜି ଗୁଳି କରିଛନ୍ତି ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ । ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଖି ସେନା । ଆତଙ୍କୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କୀ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ନେଇ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ପାଇଥିଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ । ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ସେନା ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପୁରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା ।  ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ସିଲ କରି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ସେନା ବାହିନୀ । ଆତଙ୍କୀମାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ପାଇଁ କହିଥିଲେ ସେନା ବାହିନୀ, କିନ୍ତୁ ସେନା ଉପରକୁ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଆତଙ୍କୀ । ଶେଷ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଜବାବ ଦେଇଥିଲା । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି  ଆତଙ୍କୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଜାରି ରହିଥିଲା । ଶେଷରେ ଦୁଇଜଣ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ନିହତ କରିଥିଲେ ସେନା ବାହିନୀ । ଯାହାଫଳରେ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜଣେ ସିଆର୍‌ଫିଏଫ୍‌ ଯବାନ ଓ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କୁ ହତ୍ୟାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ସେନା । ତେବେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୨ଜଣ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହୋଇଥିବା  ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଗତକାଲି (ସୋମବାର) ଦିନ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କୀ-ସେନାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୩ଜଣ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ କମାଣ୍ଡର ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ଗତକାଲି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିବା ସ୍ଥଳକୁ କିଛି ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଗତ କିଛି ହେଲା ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ସେନା ଗୁଳିରେ ଅନେକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ଦେଶରେ କିଛି ବଡ ଅଘଟଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଛି ।

   Related Posts