Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ତାରିଣୀ ଦର୍ଶନ ସାରି ଫେରୁଥିଲେ, ଅଧାରାସ୍ତାରେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ବିଏସକେଓ୍ୱାଇରେ ଯୋଡିହେବ କୋରାପୁଟ, ଭର୍ଚୁଆଲ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

୨୦୨୨ରେ ଭାରତରେ ସାଟେଲାଇଟ୍‌ ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ ସେବା ଯୋଗାଇବ ଏଲନ୍‌ ମସ୍କଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଷ୍ଟାର୍‌ ଲିଙ୍କ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ ଏବଂ କେଉଁ ସହରରେ ହେବ ଲଞ୍ଚ୍‌

1/03/2021 at 8:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୧/୦୩: କିଛିଦିନ ତଳେ ବିଶ୍ୱର ଏକ ନମ୍ୱର ଧନୀର ସ୍ଥାନକୁ ଆସି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥିବା ଏଲନ୍ ମସ୍କ ଏବେ ଭାରତ ମୁହାଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ପେସ୍‌ ଏକ୍ସ କମ୍ପାନୀର ପରିଚାଳନାଧୀନ ଷ୍ଟାର୍‌ ଲିଙ୍କ୍‌ ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ ସେବାକୁ ସେ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି କମ୍ପାନୀକୁ ସେ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ ।

ଏକ ୱେବ୍‌ ସାଇଟ୍‌ରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ଷ୍ଟାର୍‌ ଲିଙ୍କ୍‌ ଏହାର ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ ସେବାକୁ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ୍‌ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି । କେଉଁ ସମୟରେ ଏହା ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ ସେନେଇ ଏଥିରେ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଠାରୁ ଏହି ସେବାକୁ ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଅଗ୍ରୀମ ବୁକିଙ୍ଗ୍‌ କରିପାରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଅଧିକାଂଶ ସହର ଯଥା- ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ୱାଇ, କୋଲକାତା, ଚେନ୍ନାଇ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସହରରେ ଏହି ସେବା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏହାର ୱେବ୍‌ ସାଇଟ୍‌କୁ ଯାଇ ଆପଣଙ୍କ ସହର ଏଥିରେ ଆସୁଛି କି ନାହିଁ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣି ପାରିବେ । ଏହାର ପ୍ରି ବୁକିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍‌ ୯୯ ଡଲାର୍‌ ରଖାଯାଇଛି ଅର୍ଥାତ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ଏହା ପାଖାପାଖି ୭,୩୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଏହି ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାର ଲିଙ୍କ୍‌ ତରଫରୁ ଯନ୍ତ୍ରପାତି ପାଇଁ ନିଆଯାଉଛି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଠିକଣାରେ ଏହାକୁ ଇନ୍‌ଷ୍ଟଲ୍‌ କରିଦିଆଯିବା ପରେ ସେମାନେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ପେମେଣ୍ଟ ପରେ ଏହାକୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କୁ ରିଫଣ୍ଡ୍‌ କରିଦିଆଯିବ । ଟଙ୍କା ଆପଣ ଡେବିଟ୍‌ କିମ୍ୱା କ୍ରେଡିଟ୍‌ କାର୍ଡ ଜରିଆରେ ପେମେଣ୍ଟ୍‌ କରିପାରିବେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ର ସ୍ପିଡ୍‌ ୫୦ରୁ ୧୫୦ ଏମ୍‌ବିପିଏସ୍‌ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଏହା ଡବଲ୍‌ ହୋଇ ୩୦୦ ଏମ୍‌ବିପିଏସ୍‌ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ଏଲନ୍‌ ମସ୍କ କହିଛନ୍ତି । ଟ୍ରାଇ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭାରତରେ ୨୨ ମିଲିୟନ୍‌ ବ୍ରଡ୍‌ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ କନେକ୍ସନ ରହିଛି ଏବଂ ୧୧୫ ମିଲିୟନ୍‌ ମୋବାଇଲ୍‌ ଏହି ସେବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ସେବା ୨୦୨୨ର କୌଣସି ସମୟରେ ବି ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।     

   Related Posts