Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଉତ୍ସବ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ହାତୀ ଦଳି ଦେବାରୁ ୧୮ ଆହତ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

10/09/2019 at 8:45 PM

 କଲମ୍ବୋ – ଶ୍ରୀଲଙ୍କରେ ବୌଦ୍ଧ ଧର୍ମର ଏକ ଉତ୍ସବ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ହାତୀ  ଦଳି ଦେବାରୁ ୧୮ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଉତ୍ସବ କୋଟେ ନାମକ ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଥିଲା । ଏଥିରେ ଏକ ହାତୀକୁ ସଜ୍ଜା ଯାଇ ଅଣାଯାଇଥିଲା ।୧୦ ଦିନ ଧରି ଏହି ହାତୀକୁ ସମାରୋହରରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହାକୁ ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଚମକୁଥିବା ବସ୍ତ୍ର ଦେଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ହଠାତ୍‌ କିଛି ଲୋକ ହାତୀ ଆଡକୁ ଦୌଡି ଆସିଥିଲେ । ଏଥିରେ ହାତୀଟି ଚମକି ଯାଇ ଆଗରୁ ଦୌଡି ଥିଲା ।

ହାତୀ ଲୋକଙ୍କ ଆଡକୁ ଦୌଡିବାରୁ ଲୋକମାନେ ଭୟରେ ଏଣେ ତେଣେ ଦୌଡିଥିଲେ । ଆହତମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା ଓ ୨ ଜଣ ଶିଶୁ ରହିଛନ୍ତି ।

ଯାତ୍ରାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ତୁରନ୍ତ ଆହତମାନଙ୍କୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସହାୟତାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ । ଚିକିତ୍ସାପରେ  ୧୬ ଜଣଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ଉତ୍ସବେ ୬୦ଟି ହାତୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା ।

ଉତ୍ସବରେ ରୋଗୀଣା ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଓ ବୟସ୍କ ହାତୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଉଥିବା ସେଭ୍‌ ଏଲିଫ୍ୟାଣ୍ଟ ନାମକ ସଂସ୍ଥା କହିଛି । ହାତୀମାନଙ୍କୁ ୧୦ ରାତି ଜବରଦସ୍ତ ଉତ୍ସବରେ ଚାଲିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି। ହାତୀମାନଙ୍କୁ ଏପରି କଷ୍ଟ ନ ଦେବା ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବିଭିନ୍ନ ସଙ୍ଗଠନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts