Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||

ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

30/11/2020 at 3:09 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୩୦।୧୧: ସମ୍ବଲପୁରରେ ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ । ସମ୍ବଲପୁର ବନ ବିଭାଗ ସଦର ରେଞ୍ଜ ତଥା ଜୁଜୁମୁରା ବ୍ଲକ ଯାଦୁଲୋଇସିଙ୍ଗ ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ ଦନ୍ତା ହାତୀ ମୃତ ହୋଇଛି । ମୄତ ହାତୀର ବୟସ ପାଖାପାଖି ୧୩ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ମୃତ ହାତୀକୁ ଯାଦୁଲୋଇସିଙ୍ଗ ଗ୍ରାମର ଲୋକେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଦେଖିବା ପରେ ବନ ବିଭାଗ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ବନ ବିଭାଗ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଜଙ୍ଗଲରେ ବାରାହ ଶୀକାର ପାଇ ଶିକାରୀମାନେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ବିଛାଇଥିବା ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲା । ତେବେ ଏହି ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ଯାଦୁଲୁଇସିଙ୍ଗ ହାତୀର ମୄତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥଳରେ ସମ୍ବଲପୁର ଡିଏଫଓଙ୍କ ସମେତ ଏସସିଏଫ ପହଞ୍ଚି କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ହାତୀର ମୄତ୍ୟୁ ହେଲା ସେ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚାରି ବୁଝିବା ସହ ଏନେଇ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts