Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ପାର୍ ହୋଇ ନଡ଼ପୁର ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ୪୨ହାତୀ , ଜନବସତିରେ ପଶି ଦଳିଲେ-ମନ୍ଥିଲେ-ଭାଙ୍ଗିଲେ

16/11/2020 at 1:07 PM

ନୀଳଗିରି ୧୬।୧୧: ନୀଳଗିରିରେ ପଶିଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡି ହାତୀ ପଲ । ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ। ଆଜି ଭୋରରୁ ୪୨ଟିକିଆ ଝାଡଖଣ୍ଡି ହାତୀ ପଲ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ୪୨ଟିକିଆ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ ଗତକାଲି ରାତ୍ରରେ ଯୋଗଳ ଅଂଚଳରୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର ହୋଇ ନଡ଼ପୁର ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ରେ ପହଂଚିଥିଲେ । ୪୨ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ନଡ଼ପୁର ଜଙ୍ଗଲରୁ ବାହାରି ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀପାର ହୋଇ ଦୁର୍ଗାଦେବୀ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ନୀଳଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।

୪୨ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ନଡ଼ପୁର ଜଙ୍ଗଲରୁ ବାହାରି ବୁଢ଼ାବଳଙ୍ଗ ନଦୀପାର ହୋଇ ଦୁର୍ଗାଦେବୀ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ନୀଳଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। କାଠପାଳ ସୋନନଦୀ ପାର ହୋଇ ଅଯୋଧ୍ୟା ଅଂଚଳ ଦେଇ ଗୋପାଳପୁର ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ହାତୀପଲ ଆସିବା ରାସ୍ତାରେ ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସେହିପରି ଗତକାଲି ରାତ୍ରରେ କୂଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ରୁ କିଛି ହାତୀ ଖସିଆସି ଶାଳବନ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସେପଟେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ୬୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ଓଡିଶା ସୀମାନ୍ତ ପାର ହୋଇ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ,ଦେଉଳି ରେଞ୍ଜ ଦେଇ ନୀଳଗିରି ମୁହାଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ହାତୀପଲ ଆସିବା ଶୁଣି ଚାଷୀମାନେ ଧାନ ଫସଲ କାଟିନେଉଛନ୍ତି। କେହିକେହି କଞ୍ଚାଧାନ ମଧ୍ୟ କାଟିନେଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଆସବାପତ୍ର ଓ ଫସଲ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମଂଚାର ସାହାରା ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ନୀଳଗିରି ରେଞ୍ଜର କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ନେଇ ହାତୀର ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଏନେଇ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି।

   Related Posts