Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ମାହୁନ୍ତ ହାତରୁ ଖସିଗଲା ହାତୀ, ଡିଜେ ସାଉଣ୍ଡ୍‌ ଶୁଣି କଲା ପ୍ରଳୟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ

25/12/2019 at 7:32 PM

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ୨୫/୧୨: ଡିଜେ ଶୁଣି ରାଗିଲା ବବଲୁ । ବବଲୁ ଏହି ଛୋଟ ହାତୀ। ଯାହାର ଗୋଡ଼ରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଛି ଶିକୁଳି।  ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ସୀତାକୁଣ୍ଡରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ପିକନିକ୍ କରୁଥିବା ବେଳେ ଦେଖିବାକୁ  ବବଲୁ ହଠାତ ରାଗିଥିଲା । ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଭିତରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା । ମାହୁନ୍ତ ହାତରୁ ଖସି ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଲୋକେ ଭୟରେ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ । ହାତୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଫୋପାଡ଼ିବା ସହିତ ବେଶ କିଛି ସମୟ ଧରି ସେଠାରେ ଆତଙ୍କ ମଚାଇଥିଲା ।

ତେବେ ହାତୀର ଗୋଡ଼ରେ ଶିକୁଳି ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବାରୁ କୌଣସି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କର କ୍ଷତି କରି ନାହିଁ ହାତୀ । ବରଂ ଲୋକେ ଚେନକୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ଟାଣି ତାକୁ ବାରମ୍ବାର ହଟହଟା କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ଚେନ ଯୋଗୁଁ ହାତୀର ଗୋଡ଼ରେ ଖଣ୍ଡିଆ ହୋଇଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି।  ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମିଶି ହାତୀଟିକୁ କାବୁ କରି ଗଛରେ ବାନ୍ଧିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଶାନ୍ତ ପଡ଼ିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ହାତୀଟିକୁ ଯେଉଁଭଲି ହଇରାଣ କରାଗଲା ସେନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଏ ହେଉଛି ଚୌଦ୍ବାର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର ଦୃଶ୍ୟ।  ହାତୀପଲଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ । ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୧୫ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ଚୌଦ୍ବାର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟରେ ପଶି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଥିବା ଏକ ପାଇପ କାରଖାନାର ପାଚେରୀ ଭାଙ୍ଗି ପସିଯାଇଥିଲେ ହାତୀପଲ । ଗତ କିଛିଦିନ ହେଲା କଟକ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନସ୍ଥ ଡାଳିଯୋଡା ରିଜର୍ଭ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଚାଲିଆସିଥିବା ହାତୀପଲ ଚୌଦ୍ବାର ଆଖପାଖରେ  ଉପଦ୍ରବ କରୁଛନ୍ତି । ଦିନବେଳେ ବାଣୀପଦା ଓ ଇନ୍ଦ୍ରାଣୀପାଟଣା ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଛତିଶାପାଟ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଆଖପାଖରେ ରହୁଛନ୍ତି ହାତୀପଲ । ସେହିପରି NH ୫୫ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି ।

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି ରେଞ୍ଜ ଗୋଶାଣିପାଳ ଗାଁରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ  ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ । ଆଜି ବଡି ଭୋର ସମୟରେ ଗୋଶାଣିପାଳ ଗାଁର ସ୍ନେହଲତା ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ନାଳକୁ ଶୌଚ  ପାଇଁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ସେ ହାତୀପଲ ହାବୁଡ଼ରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ହାତୀ ତାଙ୍କୁ କଚାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

   Related Posts