Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ସଦର ରେଞ୍ଜକୁ ପସିଲେ ୧୩ଟିକିଆ ହାତୀପଲ : ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡୀ ହାତୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବରେ ଏକର ଏକର ଫସଲ ନଷ୍ଟ, ଭୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା

1/11/2020 at 10:04 AM

କେନ୍ଦୁଝର ୦୧।୧୧: କେନ୍ଦୁଝରରେ ଗଜରାଜଙ୍କ ଆତକ । କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ରେଞ୍ଜକୁ ଧସେଇ ପଶିଲେ ୧୩ ଟିକିଆ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡି ହାତୀ ପଲ । ଏହି ହାତୀ ପଲରେ  ଚାରୋଟି ଦନ୍ତା , ୬ଟି ମାଈ ହାତୀ ସହ ତିନୋଟି ଛୁଆ ହାତୀ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଗତକାଲି ରାତିରେ ଏହି ହାତୀ ପଲ ସଦର ରେଞ୍ଜର ହରିହରପୁର ଓ ବାଘୁଆ ସାହୀ ଦେଇ କେରୀ ଗାଁକୁ ଧସେଇ ପସିଛନ୍ତି । ଗାଁ ନିକଟରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି । ହାତୀ ପଲ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ହେବ ହରିହରପୁର , ଡାବରଚୁଆ , ନୂଆଗାଁ  , କ୍ଷୀରେଇଟାଙ୍ଗରୀ  ଓ ମଇଦାଲକେଲ ଆଦି  ଗାଁର ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।  ବିଲକୁ ଧସେଇ ପଶି ଏକର ଏକର ଧାନ ଓ ପନିପରିବା ଖାଇବା ସହ ପାଦରେ ଦଳିଚକଟି ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହାତୀ ପଲଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ଓ ଗାଁ ଲୋକେ ହାତୀ ତଡିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡାଇବା ବେଳେ ହାତୀପଲଧ୍ୟ ହିଂସ୍ର ହୋଇ ଲୋକଙ୍କୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଗୋଡାଉଛନ୍ତି  ।  ହାତୀପଲଙ୍କୁ ଟେକାପଥର ନମାରିବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts