Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବାଳିଆ ଦ୍ଵାର ଦେଶରେ ଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଅକ୍ସିଜେନ ପାଲଟିଲା ଭାରତ, ଦେଲା ଏତେ କୋଟି ସହାୟତା
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧୮ ଜଣିଆ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି, ନରସିଂହ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ୮୭୭୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ପୁଣି ନିରାଶ ହେଲେ ସୁମିତ୍, ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ହିଂସା ! ସମିତି ସଭ୍ୟାଙ୍କ ଗାଡି ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ମହିଳାଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଲେ ଧରମ ଭାଇ ! ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବିଲଡର୍ ସଂସ୍ଥାର ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ, ୩ ଶ୍ରମିକ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୪୮୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୪୪୪୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୮୫ ମୃତ
  • ||

ଦିନ ମଜୁରିଆଙ୍କ ଘରର ୪ମାସର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ବିଲ୍ ୪୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା!

10/11/2019 at 7:00 PM

ମୀରଟ୧୦/୧୧: ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଗାଁରେ ଝୁମ୍ପୁଡ଼ି ଘରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ୪୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ ପଠାଯାଇଛି। ଏତେ ଟଙ୍କାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ ଦେଖି ଉପଭୋକ୍ତା ହରିୟା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ମୀରଟ ମାର୍ଗର ବରନଓ୍ବାରେ ଝୁମ୍ପୁଡ଼ି ଘରେ ରହୁଥିବା ୟଶପାଲଙ୍କ ପୁଅ ହରିୟା  ବରୋତଙ୍କ ପାଖକୁ ୪୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ ପଠାଯାଇଛି। ହରିୟାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବିମଳେଶଙ୍କ ନାଁରେ  ଘରକୁ ଏକ କିଲୋଓ୍ବାଟ୍‌ ଘରୋଇ କନେକ୍ସନ ନେଇଥିଲେ। ପ୍ରତିମାସ ସେ ବିଲ ପୈଠ କରି ଦିଅନ୍ତି। ହେଲେ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ଭଳ ନଥିବାରୁ ସେ ୪ ମାସ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ ପୈଠ କରି ପାରି ନଥିଲେ।

ଗତ ଜୁନ ୨୦ ତାରିଖରେ ହରିୟା ବାରୋତଙ୍କ ପାଖକୁ ୩ ଲକ୍ଷ ୭୫ ହଜାର ୭ ଶହ ୨୮ ଟଙ୍କାର  ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ୪ ମାସ ମାସରେ ଏତେ ବିଲ କେମିତି ହେଲା ଏନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ହରିୟା ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିଲ ଠିକ୍ କରି ଦେବା ପାଇଁ ହରିୟା ତାଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

 କିଛି ମାସ ପରେ ଅର୍ଥାତ ନଭେମ୍ବର ୨ ତାରିଖରେ ହରିୟାଙ୍କ ପାଖକୁ  ୪୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆଉ ଏକ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ ଆସିଥିଲା। ଏହି ବିଲ ଦେଖି ହରିୟା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ସେ ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ବିଲରେ ଥିବା ତୃଟି ସୁଧାର ହେବ ବୋଲି ଜେଇ ସୁନୀଲ କୁମାର କହିଛନ୍ତି।

ହେଲେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ବାରମ୍ବାର ଏପରି ଭୁଲ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଭୟ ଓ ମାନସିର ଅଶାନ୍ତିରେ ହରିୟା ରହୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଭୁଲ୍‌ ହେବା ନାହିଁ ବୋଲି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗ କହୁଥିବା ବେଳେ ହରିୟାଙ୍କ ପାଖକୁ  ବାରମ୍ବାର ଭୁଲ୍ ବିଲ୍‌ ଆସୁଛି ।

   Related Posts