Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲଗାଇ ୪ଟି ମାଙ୍କଡ଼ ଏବଂ ୪ଟି କୁକୁରକୁ ମାରି ଦେଲେ ଚାଷୀ, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ

13/07/2020 at 4:21 PM

ଭଦ୍ରକ୧୩/୭: କରୋନା କଟକଣାରେ ମଣିଷ ଗଣ୍ଡେ ଖାଇବାକୁ ପାଉ ନାହିଁ। ହୋଟେଲ ବଜାର ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବି ଖାଇବାକୁ ପାଉ ନାହାନ୍ତି। ଯଦି କାହା ବାଡିରୁ ଫସଲ ଖାଇବାକୁ ଗଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲଗାଇ ମାରି ଦେଉଛନ୍ତି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଳା ତିହିଡି ଥାନା କୁବେରା ପଞ୍ଚାୟତର କାଳିପଡିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ କରାଯାଇଥିବା ପନିପରିବା ଚାଷକୁ ମାଙ୍କଡ଼ମାନେ ନଷ୍ଟ କରୁଥିଲେ। ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି ପନି ପରିବା ନଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ଦେଖି ସେହି ଗାଁର ଜଣେ ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଚଷା ଜମିର ଚାରିପଟେ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ଥିବା ତାର ବାଡ ଘେରାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ପୂର୍ବପରି ମାଙ୍କଡାମାନେ ଚାଷଜମିରେ ହୋଇଥିବା ପନି ପରିବା ଖାଇବାକୁ ପାଳ ଭିତରୁ ପଶିଥିଲେ। ପଶୁମାନେ କେମିତି ଜାଣିବେ ଯେ, ଚାଷୀ ଭାଇ ନିଜ ଚାଷ ଜମିର ଚାରିପଟେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଘେରାଇ ଦେଇଛି। ଯେତେବେଳେ ମାଙ୍କଡ଼ମାନେ ପାଳ ଭିତରକୁ ପଶିଛନ୍ତି, ସେହି ସମୟରେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଆଘାତରେ ସେମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଆଘାତରେ ୪ଟି ମାଙ୍କଡ଼ ଛଟପଟ ହୋଇ ମରି ଯାଇଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ସହ ସେଠାରେ ବୁଲୁଥିବା ୪ଟି କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଏହି ତାର ସଂପର୍ଶରେ ଆସି ସେଠାରେ ମରିଯାଇଥିଲେ ।

ଏହି ଘଟଣା କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ କରି ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରୁ ମାଙ୍କଡ଼ ଓ କୁକୁରଙ୍କ ମୃତ ଦେହକୁ ସଫା କରି ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ରାତି ହେଉ କିମ୍ବା ଦିନରେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବା ଛୋଟ ପିଲା ନ ଜାଣି ସେହି ବାଡିକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଅବସ୍ଥା କଣ ହୋଇଥାଆନ୍ତା ? ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି।

   Related Posts