Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସରୁସରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲାଣି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା : ରାଲି, ପତାକା ଓ ପ୍ରଚାରକୁ ନେଇ ମୁହାଁମୁହିଁ ୩ ଦଳର କର୍ମୀ

14/04/2019 at 9:24 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୪/୪: ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲାଣି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା । ରାଲି ଓ ପତକା ଲାଗାଇବାକୁ ନେଇ ତିନି ଦଳ ଏବେ ହାତାହାତି ହେବା ସହ ହଣାକଟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । ବ୍ରହ୍ମଗିରିରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମୀଙ୍କ ରାଲିକୁ କିଛି ମହିଳା ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଛି । ଜଗତସିଂହପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଭଞ୍ଜନଗରରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭଣଜା ଉପରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ବ୍ରହ୍ମଗିରିରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବାଟ ଓଗାଳିଲେ ମହିଳା । ଏ ହେଉଛି ସେହି ସମୟର ଦୃଶ୍ୟ । ଏଥିରେ ଯେ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ରହୁଛି ତାହା ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ବୟାନ କରୁଛି । କେବଳ ଏଇଠି ନୁହେଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ସରୁ ସରୁ ପ୍ରଚାର ଯେତିକି ତାତିଛି ସେହି ଅନୁସାରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଓ ମାଡ଼ଗୋଳ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି । ଜଗତସିଂହପୁରରେ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ଓ୍ବାର୍ଡ ନମ୍ବର ୨୦ରେ ମାଧରହାଟରେ ପତାକା ବନ୍ଧାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ଭଞ୍ଜନଗରର ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ନାୟକଙ୍କ ଭଣଜାଙ୍କ ଉପରକୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ।  ସେପଟେ କନ୍ଧମାଳରେ ଜଣେ ଆରଟିଆଇ କର୍ମୀ ମହମ୍ମଦ ଜିଆଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି।  କନ୍ଧମାଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କ ସଂପର୍କିତ କିଛି ଆରଟିଆଇ ତଥ୍ୟ ସେ ବାଣ୍ଟୁଥିଲେ।  ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ବଢୁଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ବିଜେଡି ଆଡ଼କୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ବିଜେଡି ହିଂସା ଆପଣାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।  କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ବୁଲେଟ ଯବାବ ଲୋକେ ବାଲଟରେ ଦେବେ । ତେବେ ବିଜେଡି କହିଛି ଦଳ ହିଂସାରେ ବିଶ୍ବାସ କରେନା । ବ୍ରହ୍ମପୁର ହତ୍ୟାକଣ୍ତା କଥା ଉଠାଇ ବିଜେପିକୁ ନିଶାନ ସାଧିଛି ।  ଗୋଟିଏ ପ୍ରର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ସରିଥିବା ବେଳେ ଆହୁରି ତିନୋଟି ପ୍ରର୍ଯ୍ୟାୟ ବାକି ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ହିଂସା କାଣ୍ତ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହା ପୋଲିସ ପାଇଁ ହିଁ ପରୀକ୍ଷାର ବିଷୟ ହେବ ।

   Related Posts