Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ପାଟକୁରାରେ ସରିଲା ଭୋଟ୍: ୧୦ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଇଭିଏମରେ ସିଲ, ୨୪ରେ ଗଣତି

20/07/2019 at 9:17 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା୨୦|୭: ପାଟକୁରାରେ ସରିଲା ଭୋଟ୍‌ । ସଂଧ୍ୟା୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ୬୭ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ସକାଳ ୭ଟା ଆରମ୍ଭ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଇଭିଏମ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ କିଛି ବୁଥରେ ମତଦାନରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିତରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଧୀରେ ଧୀରେ ବୁଥ ଗୁଡ଼ିକରେ ଭୋଟର ବଢ଼ିଥିଲା ଲମ୍ବା ଧାଡ଼ି । ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ଭୋଟ୍‌ ଦେବାକୁ ଭୋଟରଙ୍କ ଭିତରେ ଥିଲା ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ । …..

ସରିଲା ପାଟକୁରା ପରୀକ୍ଷା । ଇଭିଏମରେ କଏଦ୍‌ ହେଲା ପ୍ରମୁଖ ଦାବିଦାର୍‌ଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ । ମଇଦାନରେ ୧୦ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଥିବା ବେଳେ ଏଠି ମୁଖ୍ୟତଃ ଲଢ଼େଇ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଭିତରେ ଚାଲିଥିଲା । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପାଟକୁରାର ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବେଦ ପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ଏଠାରେ ସ୍ଥଗିତ ରହିଥିଲା ନିର୍ବାଚନ । ଏହା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ବେଦ ପ୍ରକାଶଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସାବିତ୍ରୀ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା ବିଜେଡି । ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ମଇଦାନରେ ଥିଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ସେହିଭଳି ପାଟକୁରା କଂଗ୍ରେସର ପୁରୁଣା ନେତା ଜୟନ୍ତ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଭରସା କରିଥିଲା କଂଗ୍ରେସ ।

ଏବେ ଏହି ତିନି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭିତରୁ କାହା ନାଁରେ ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି ପାଟକୁରା ଭୋଟର ତାହା ତ ଆସନ୍ତା ୨୪ରେ କ୍ଲିୟର ହୋଇଯିବ । ହେଲେ ଆଜି ଭୋଟିଂ ଡେରେ କିନ୍ତୁ ମତଦାନ ପାଇଁ ପାଟକୁରାବାସୀଙ୍କ ଭିତରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବର୍ଷା ସତ୍ବେ ବୁଥ ଗୁଡ଼ିକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଭୋଟରଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ।

ସକାଳ ୭ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଇଭିଏମରେ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ କିଛି ବୁଥରେ ମତଗ୍ରହଣ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ପାଟକୁରା ଓସ୍ତପୁରର ୨୧୮ ନମ୍ବର ବୁଥ ଓ ବିଲବଲରାମପୁରର ୨୦୧ ନମ୍ବର ବୁଥରେ ଇଭିଏମ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ  ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଭୋଟର ।

ଧାଡ଼ିରେ ଆସି ନିଜର ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ହେଭିଓ୍ବେଟ୍‌ ।ପାଟକୁରାର ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ତାଳକୁସୁମାର ୨୬୪ ନମ୍ବର ବୁଥରେ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର । ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି କ୍ଷମତା ଠାରୁ ଦୂରରେ ଥିବା ଏହି ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି ଭୋଟର । ସେହିଭଳି ସାନ ଓଡ଼ଙ୍ଗାର ୨୩୦ ନମ୍ବର ବୁଥକୁ ଆସି ଭୋଟରଙ୍କ ସହ ଧାଡ଼ିରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଠିଆ ହୋଇ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ ମହାକାଳପଡ଼ା ବିଧାୟକ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ ।ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ମତଗ୍ରହଣ । ତେବେ କାଁ ଭାଁ ଗଣ୍ଡଗୋଳକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ସରିଛି ପାଟକୁରା ଭୋଟ୍‌ ।

ତେବେ ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ରାଜନୀତି ବିଭିନ୍ନ ମହଲକୁ ଉଷ୍ମ କରିଛି । ପାଟକୁରାବାସୀ ନିଜ ଅଂଚଳ ପାଇଁ କାହାକୁ ନେତା ବାଛିଛନ୍ତି ତାହା ତ ଆସନ୍ତା ୨୪ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ । ହେଲେ ତା’ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍‌ ସେୟାରକୁ ନେଇ ନେତା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେଣି ଅଙ୍କକଷା ।

   Related Posts