Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଜୋର ଧରିଲା ବିଜେପି- ବିଜେଡି ଇସ୍ତାହର ରାଜନୀତି, ବିଜେଡି ଥାନାରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିବା ପରେ ଉଭୟ ଫେରାଦ ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ

8/04/2019 at 6:48 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୮|୪: ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରକୁ ନେଇ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜେପି-ବିଜେଡି । ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଖରବେଳ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି । ଆଉ ୨ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ରାଜନୀତି ଆରମ୍ଭ ହେଇଛି ଖବର କାଗଜ ପୃଷ୍ଠାରେ ବିଜେଡିର ଏକ ବିଜ୍ଞାପନକୁ ନେଇ । ବିଜ୍ଞାପନରେ ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ବିଜେପି ଇସ୍ତାହାରକୁ ସିଧାସଳଖ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ବିଜେଡି ।

ଇସ୍ତାହାର ରାଜନୀତି । ଖବର କାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ ବିଜେଡି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ନେଇ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମୁହାଁମୁହିଁ । ୨୦୧୪ରେ ବିଜେପି କି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା, ପରିଣତି କ’ଣ ହେଲା ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ବିଜେଡି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ପାହ୍ୟା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଠକିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଖାରବେଳନଗର ଥାନାରେ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦେଇଛି ଦଳ । କ୍ଷମତାକୁ ନଆସିଲେ ଗୋଟିଏ ଦଳ କିପରି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ଇସ୍ତାହାର କମିଟି ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍ବଭୂଷଣ ହରିଚନ୍ଦନ ।  ଏହାସହ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ସେ ବିଜେଡି ସରକାରର ବିଫଳତା ବଖାଣିଛନ୍ତି ।

କେବଳ ଥାନା କିମ୍ବା ସମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସୀମିତ ନଥିଲା ଇସ୍ତାହାର ରାଜନୀତି । ଉଭୟ ଦଳ ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲେ । ବିଜେଡି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ପାହ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଫେରାଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କାଳିଆ ଯୋଜନା କଥା ଉଠାଇ କାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା ବିଜେପି । କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ବିଜେଡି ୨ କିସ୍ତିର କାଳିଆ ଯୋଜନା ରାଶି ଏକସଙ୍ଗେ ଦେବ ବୋଲି ଯେଉଁ ଘୋଷଣା କରିଛି ତାହାକୁ ଦୃଢ ବିରୋଧ କରିଛି ବିଜେପି । ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଘଂନ କରୁଥିବାରୁ ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି ବିଜେପି ।

ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ବିଜେପି, ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ନିଜର ଇସ୍ତାହାର ପ୍ରକାଶ କରିସାରିଥିବା ବେଳ ଏବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ବୟାନବାଜି ।

   Related Posts