Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

୧୫ଦିନ ପରେ ଭୋଟ୍, ହେଲେ ଖାଁ ଖାଁ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ରାଜନୀତି : ସବୁ ନେତା ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀରେ

21/03/2019 at 3:16 PM

ଭବାନୀପାଟଣା ୨୧|୩ (ମହମ୍ମଦ ଅସଲମ) : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ତାଲିକାରେ ରହିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଳା । ଏମିତିରେ ଏବେ ପ୍ରଚାରରେ ମାହୋଲ ଜମିବା କଥା । ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ ପାଇଁ ଧାଡ଼ି ଲାଗିବା କଥା । ହେଲେ କଳାହାଣ୍ଡିରେ ସେମିତି କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନି । ଗଲା ୧୮ରୁ ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଥିଲେ ବି ମାତ୍ର ୫ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନୋମିନେସନ ଫାଇଲ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଟିକେଟ୍‌ ବଣ୍ଟକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ଅଙ୍କ ଛିଣ୍ଡୁନଥିବାରୁ ଆଶା, ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛନ୍ତି ଆଶାୟୀ ।

ଅର୍କଙ୍କ ଆଶା ମଉଳିଗଲା । ବାଜି ମାରିନେଲେ ପୁଷ୍ପେନ୍ଦ୍ର । ଆଉ କଳାହାଣ୍ଡି ବିଜେଡିରେ ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିଲା । ସେପଟେ ପୁଣି ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରିନାହିଁ । ଏମିତିରେ ପାଞ୍ଚ ପାଞ୍ଚ ଥର ବିଧାୟକ ହୋଇଥିବା ବଳଭଦ୍ର ମାଝିଙ୍କୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଜାରି ରହିଛି । ଯୋଉଠି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ସେଠି ଦଳୀୟ ଟିକେଟ୍‌ ବଣ୍ଟନରେ ବିଳମ୍ବ ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଅକଳରେ ପକାଇଛି ।

କୁହାଯାଉଛି ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବାରୁ ଏହି ଆସନରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତି ନେଇପାରୁନି ବିଜେଡି । ସେପଟେ ବିଜେଡିରୁ ଟିକେଟ୍‌ ନମିଳିଲେ ବଳଭଦ୍ର ବିଜେପିକୁ ଡିଆଁ ମାରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏମିତିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିବା ସ୍ବାଭାବିକ୍‌ ।

ଟିକେଟ ପାଇଁ ରାଜଧାନୀରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି ନେତା । ତେଣେ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳି ଖାଁ ଖାଁ । ଖାଲି ବିଜେଡି କି ବିଜେପି କାହିଁକି କଂଗ୍ରେସରେ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ୍‌ ଅଙ୍କ ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଧର୍ମଗଡ଼ ଓ ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଫାଇନାଲ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯିବ ସେ ନେଇ କିଛି ଫାଇନାଲ ହୋଇପାରିନାହିଁ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପତ୍ର ଦାଖଲ ଶେଷ ତାରିଖ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ । ସେହିଭଳି ଏପ୍ରିଲ ୯ରେ ସରିବ ପ୍ରଚାର । ହାତରେ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୩-୧୪ଦିନ ସମୟ । ଏତେ କମ୍‌ ସମୟ ଭିତରେ ନିଜ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କେମିତି ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବେ, କେମିତି ଦଳୀୟ ଇସ୍ତାହାରକୁ ଭୋଟରଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବେ ସେଇ ଚିନ୍ତାରେ ନେତା ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜିଗଲାଣି । ପ୍ରଚାର ପାଇଁ କମ୍‌ ସମୟ ଥିବାରୁ ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଚୁର ଟଙ୍କା କାରବାର ହେବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts