Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

କରୋନା କାଳରେ ହେବ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ: ନୂତନ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ଆୟୋଗ, ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ

21/08/2020 at 4:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୦୮: କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍ ବା ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ। ଏହା ସହିତ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ନୂତନ ନିୟମର ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଏହି ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ହେବ।

ନିର୍ବାଚନୀ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରତିଟି ଗତିବିଧି ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଜରୁରୀ। ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେବାକୁ ଥିବା ପରିସରରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯିବ। ସାନିଟାଇଜର ଓ ସାବୁନ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ଵ ନିୟମର ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ଏଥର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ମନି ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ଜମା କରିବେ। ପ୍ରଥମ ଥର ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ମନି ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ଜମା କରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଡୋର ଡୁ ଡୋର ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅତି ବେଶିରେ ୫ ଜଣ ଲୋକ ଯାଇ ପାରିବେ। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ସାର୍ବଜନୀନ ସଭା ଓ ରୋଡ୍‌ ସୋର ଅନୁମତି ମିଳିବ।  କରୋନା ସଙ୍କଟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିବ। ଫେସ୍ ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର, ଥର୍ମାଲ ସ୍କାନର, ଗ୍ଲୋଭ୍ସ, ଫେସିଆଲ ପିପି କିଟ୍ସର ବ୍ୟବହାର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା  ସମୟରେ କରାଯିବ ଓ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମର ମଧ୍ୟ ପାଳନ କରାଯିବ।

   Related Posts