Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ବନ୍ଧବାଡ ମାନୁ ନାହାନ୍ତି ନେତା: ଏବେ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନୋଟିସ୍, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ମାଗିଲେ ଜବାବ

27/10/2020 at 5:40 PM

ଭୋପାଳ ୨୭।୧୦: ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦୀଙ୍କୁ ପାଗଳ କହିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ମହିଳା ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପମାନଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ପାଇଁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଆୟୋଗ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ନୋଟିସ୍‌ର ଜବାବ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀ ଆୟୋଗ ଦ୍ଵାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତର ନଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଆୟୋଗ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିହିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବ।

ଗତ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା କମଲନାଥ ଏକ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ବଜେପି ନେତ୍ରୀ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଶାଳୀନ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ବିବାଦ ବଢିବା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରି କମଲନାଥଙ୍କଠୁ ଜବାବ ମାଗିଥିଲେ। କମଲନାଥ ଉତ୍ତର ରଖିବା ପରେ ଆୟୋଗ କହିଥିଲେ ବିଜେପି ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆଇଟମ୍ ପରି ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିବା ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧିର ଉଲ୍ଲଂଘନ। ଆୟୋଗ କମଲନାଥଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ କୌଣସି ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ  କରିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଶବ୍ଦ ପ୍ରୟୋଗ ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

କମଲନାଥଙ୍କ ଘଟଣା ପରେ  ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀ ଏକ ଭିଡିଓରେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦୀଙ୍କ ବିନା ନାମ ନେଇ ପାଗଳ କହିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦୀଙ୍କ ମହିଳା ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀ ଏହି ଭିଡିଓରେ କାହାରି ନାମ ନେଇ ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ପରି ଟିପ୍ପଣୀ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇ ଆୟୋଗ ଇମର୍ତ୍ତୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରି ଜବାବ ଲୋଡିଛନ୍ତି।

   Related Posts