Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ବିଜେପି ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଗାଇଥିବା ବିଜେପିର ଥିମ ସଙ୍ଗକୁ ରଦ୍ଦ କଲା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ

7/04/2019 at 7:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୪ : ବିଜେପିର ବିର୍ବଚନୀ ଥିମ ଗୀତ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସାନଶୋଲରୁ ବିଜେପି ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଥିବା ବଲିଉଡ ଗାୟକ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ବିଜେପିର ଥିମ ଗାଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ଗୀତ କେଉଁଠାରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇ ଯିବନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ବିଜେପି ଏହି ଗୀତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା |


ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ ବସୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଥିମ ଗୀତ ପାଇଁ ଅନୁମତି ନେଇନଥିଲା ଦଳ | ଏହାପରେ ଗୀତକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଲା ଯାଉଛି | ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଗୀତକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା |


ଏହି ଗୀତ ପାଇଁ ମିଡ଼ିଆ ସାର୍ଟିଫିକେସନ ଆଣ୍ଡ ମନିଟରିଂ କମିଟି ଠାରୁ ଅନୁମତି ନିଆ ଯାଇନଥିଲା | ଏହା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧିର ଉଲଂଘନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଧିକାରୀ |


ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର ଏହି ଗୀତ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଦାବି କରିଥିଲା ଯେ, ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଗାଇଥିବା ବିଜେପିର ଥିମ ସଙ୍ଗ ପାଇଁ ମିଡ଼ିଆ ସାର୍ଟିଫିକେସନ ଆଣ୍ଡ ମନିଟରିଂ କମିଟି ଠାରୁ ଅନୁମତି ନ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଏହାପରେ ବିଜେପି ଏହି ଗୀତକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲା | ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଗୀତକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ |


ଗୀତ ଗାଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିଲେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୩ ତାରିଖରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପିର ୨ଟି ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ଭୋଟରଙ୍କୁ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଏହି ରାଲିରେ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଗାଇଥିବା ଏହି ଥିମ ସଙ୍ଗ ବଜା ଯାଇଥିଲା |

   Related Posts