Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ବିଜେପି ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଗାଇଥିବା ବିଜେପିର ଥିମ ସଙ୍ଗକୁ ରଦ୍ଦ କଲା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ

7/04/2019 at 7:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୪ : ବିଜେପିର ବିର୍ବଚନୀ ଥିମ ଗୀତ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆସାନଶୋଲରୁ ବିଜେପି ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଥିବା ବଲିଉଡ ଗାୟକ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ବିଜେପିର ଥିମ ଗାଇଛନ୍ତି | ତେବେ ଏହି ଗୀତ କେଉଁଠାରେ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇ ଯିବନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ | ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ବିଜେପି ଏହି ଗୀତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା |


ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ ବସୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଥିମ ଗୀତ ପାଇଁ ଅନୁମତି ନେଇନଥିଲା ଦଳ | ଏହାପରେ ଗୀତକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଲା ଯାଉଛି | ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଗୀତକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା |


ଏହି ଗୀତ ପାଇଁ ମିଡ଼ିଆ ସାର୍ଟିଫିକେସନ ଆଣ୍ଡ ମନିଟରିଂ କମିଟି ଠାରୁ ଅନୁମତି ନିଆ ଯାଇନଥିଲା | ଏହା ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧିର ଉଲଂଘନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଧିକାରୀ |


ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର ଏହି ଗୀତ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଦାବି କରିଥିଲା ଯେ, ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଗାଇଥିବା ବିଜେପିର ଥିମ ସଙ୍ଗ ପାଇଁ ମିଡ଼ିଆ ସାର୍ଟିଫିକେସନ ଆଣ୍ଡ ମନିଟରିଂ କମିଟି ଠାରୁ ଅନୁମତି ନ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଏହାପରେ ବିଜେପି ଏହି ଗୀତକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେବା ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲା | ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଗୀତକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ |


ଗୀତ ଗାଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିଲେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୩ ତାରିଖରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପିର ୨ଟି ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ଭୋଟରଙ୍କୁ ହାତେଇବା ପାଇଁ ଏହି ରାଲିରେ ବାବୁଲ ସୁପ୍ରିୟୋ ଗାଇଥିବା ଏହି ଥିମ ସଙ୍ଗ ବଜା ଯାଇଥିଲା |

   Related Posts