Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଅନାହାରରେ ଅସହାୟ ବୃଦ୍ଧା

26/06/2018 at 10:21 AM

ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଚଂଳରେ ୩ ଦିନ ଧରି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧା ଅନାହାରରେ ପଡି ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବାବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ଖୋଜ ଖବର ନଥିବା ନେଇ ଅଚଂଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ୭୦ ବର୍ଷୀୟ ବିଧବା ବୃଦ୍ଧା ଜଣକର କେହି ନଥିବା ବେଳେ ନିଜ ପୁତୁରା ପାଖରେ ରହୁଥିଲେ ।
ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧତ୍ନସ୍ଥ ଅଯୋଧ୍ୟ ଅଂଚଳରେ ଜଣେ ୭୦ ବର୍ଷିୟ ବିଧବା ମହିଳା ଅନାହାରରେ ପଡିଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହି ଗ୍ରାମର ଗୌରୀ ପଲେଇ ନାମକ ମହିଳା ମୟୁରଭ ଭିମିଦା ଗ୍ରାମର କନ୍ଦର୍ପ କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ବେଳେ ସ୍ବାମୀର ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପିଲାଛୁଆ ନିଜର ନଥିବାରୁ ବାପ ଘରକୁ ଆସି ପୁତୁରା ପାଖରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ । ମାସକୁ ୩୦୦ ଟଙ୍କା ଭତ୍ତା ଇନ୍ଦିରାବାସ ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେଥିରେ ଚଳି ନପାରି ପର ଘର କାମ କରୁଥିଲେ । ହେଲେ କିଛି ଦିନ ହେବ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ଘରୁ ବାହାରି ଏକ ପଡିଆ ନିକଟରେ ନଖାଇ ନପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ଖବର ନଥିଲା । କୌଣସି ସମାଜ ସେବୀ ସହାୟତାର ହାତ ମଧ୍ୟ ବଢାଇ ନଥିଲେ । ଏ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନେ ଖାଲି ଦେଖିବା ଛଡା କୌଣସି ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ ।
ଗଣମାଧ୍ୟମ ପାଖରେ ଖବର ପହଂଚିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଂଚ ତାଙ୍କୁ ଆଣି ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଂଚାଇଥିଲେ ସତ କିନ୍ତୁ ସେଠାର ମଧ୍ୟ ସେ ନଖାଇ ପଡି ରହିଥିଲେ । ସରପଂଚ ଜଣକ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ନିଜର ପରିବାର ଲୋକ କଣ ପାଇଁ ଘରୁ ଗୋଡ କାଢି ବାହାରକୁ ସେ ଗଲେ କିଛି ଜାଣି ନଥିବା କହିଛନ୍ତି । ତବେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ସହୃଦୟ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ତାଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ବୃଦ୍ଧା ଜଣଙ୍କୁ ନୀଳଗିରି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଣି ସେବା ଯୋଗାଇବା ସହ ଆସନ୍ତାକାଲି ସେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।
ଏଭଳି ସମ୍ବେଦନ ଶୀଳ ଘଟଣା ନେଇ ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ଖୋଜ ଖବର ନ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭ।ଗ୍ୟ ଜନକ କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସରକାରଙ୍କ ପାରିବା ପଣିଆ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts