Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରୁ ଶିଶୁଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କମିଟି ଗଠନ, ସବୁ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍ରେ ହେଲ୍ପ ଡେସ୍କ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଜଟିଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି, ଆଜି ୧୩୫୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଶାସନର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଆଜି ସୁସ୍ଥରେ ରେକର୍ଡ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେଲେ ୧୨୦୭୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୧୭ ମେ ସୋମବାର ଖୋଲିବ କେଦାରନାଥ ଧାମ କବାଟ ।। ତୀର୍ଥ ପୁରୋହିତ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଧିବିଧାନ ସହ କବାଟ ଖୋଲିବ ।। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜନତାଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ନିମନ୍ତେ ହେବ ପ୍ରଥମ ପୂଜା ।।
  • ||
  • ଆଗାମୀ ୩ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟକୁ ମିଳିବ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ର ୫୧ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ୍‌
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ, ନେଇପାରେ ଅବପାତର ରୂପ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାମାନ୍ୟ କମିଲା : ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୦୭୭ ମୃତ
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧୭୩୨ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୧୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ସତର୍କ କରାଇଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ: ପୁଣି ଥରେ ବଢିବ କରୋନା କେସ୍ ! ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ନିର୍ବାଚନ, ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଓ ଦୀପାବଳିର ପ୍ରଭାବ

17/11/2020 at 9:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୧୧: ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ସରକାର ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ, ଦୁର୍ଗା ପୂଜା, ଦୀପାବଳିର ପ୍ରଭାବ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ତେଣୁ ଆମକୁ ବହୁତ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବ୍ୟତୀତ ୧୧ ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉପ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏହି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି ଯେ, ଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା କେସ୍‌ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିପାରେ।

ଦେଶରେ ଚାରି ମାସ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାରରୁ କମ ରହିଛି। ଏଥିସହ ଭାରତରେ ମୋଟ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୮.୭୪ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୧୫ରେ ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଚିହ୍ନଟ ନୂତନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାରରେ ତଳେ ରହିଥିଲା। ତା ପରଠୁ ହୁ ହୁ ହୋଇ ସଂକ୍ରମଣ ବଢି ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ଦୈନିକ ୫୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ନୂତନ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିଲେ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୋମବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପାଇଁ ୧୨.୬୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। ସୁସ୍ଥ ବଢିବା ସହିତ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୭.୦୧ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ପ୍ରତି ୧୦ ଲକ୍ଷ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠୁ କମ ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ଭାରତ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୂଳନାରେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି। ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ମୋଟ୍ ଚିକିତ୍ସାଧୀନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୬.୬ ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଦିଲ୍ଲୀ, କେରଳ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସମେତ ୧୦ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts