Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ସତର୍କ କରାଇଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ: ପୁଣି ଥରେ ବଢିବ କରୋନା କେସ୍ ! ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ ନିର୍ବାଚନ, ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଓ ଦୀପାବଳିର ପ୍ରଭାବ

17/11/2020 at 9:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୧୧: ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ସରକାର ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ, ଦୁର୍ଗା ପୂଜା, ଦୀପାବଳିର ପ୍ରଭାବ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ତେଣୁ ଆମକୁ ବହୁତ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବ୍ୟତୀତ ୧୧ ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉପ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଏହି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି ଯେ, ଦେଶରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା କେସ୍‌ରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିପାରେ।

ଦେଶରେ ଚାରି ମାସ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାରରୁ କମ ରହିଛି। ଏଥିସହ ଭାରତରେ ମୋଟ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮୮.୭୪ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜୁଲାଇ ୧୫ରେ ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଚିହ୍ନଟ ନୂତନ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ହଜାରରେ ତଳେ ରହିଥିଲା। ତା ପରଠୁ ହୁ ହୁ ହୋଇ ସଂକ୍ରମଣ ବଢି ଚାଲିଥିଲା ଏବଂ ଦୈନିକ ୫୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ନୂତନ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିଲେ।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୋମବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପାଇଁ ୧୨.୬୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ନମୂନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। ସୁସ୍ଥ ବଢିବା ସହିତ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ୭.୦୧ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ପ୍ରତି ୧୦ ଲକ୍ଷ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠୁ କମ ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ଭାରତ ଅନ୍ୟ ଦେଶ ତୂଳନାରେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି। ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ମୋଟ୍ ଚିକିତ୍ସାଧୀନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୬.୬ ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଦିଲ୍ଲୀ, କେରଳ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସମେତ ୧୦ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts