Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ED ରାଡାରରେ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ରନିନ୍ଦର ସିଂହ, ଏହି ମାମଲାରେ କରିବ ପଚରା ଉଚରା

23/10/2020 at 9:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧୦: ବିଦେଶରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ଭୁଲ ବିବରଣୀ ଦେଇ ଏବେ ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ରନିନ୍ଦର ସିଂହ । ଫେମା (FEMA) ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ମାମଲାରେ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ହାଜର ହେବାକୁ ନୋଟିସ୍‌ ଦେଇଛି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି)। ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିରିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ପୁଅ ହେଉଛନ୍ତି ରନିନ୍ଦର ସିଂହ। ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ ହାଜର ହେବାକୁ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇଛି ଇଡି।

ତେବେ ବିଦେଶରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତିର ଭୁଲ ବିବରଣୀ ଆୟକର ବିଭାଗକୁ ଦେଇଥିଲେ ରନିନ୍ଦର। ଏନେଇ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବାରମ୍ବାର ପଚରା ଯାଇଥିଲେ ହେଁ ସେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ। ଏନେଇ ଆଇକର ବିଭାଗ ଇଡିକୁ ଜଣାଇଥିଲା। ପରେ ଇଡି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପରେ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇଛି। ତେବେ ଫେମା ଆକ୍ଟ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ଏବେ ପଚରା ଉଚରା କରିବ ଇଡି। ପଚରା ଉଚରା ସମୟରେ ରନିନ୍ଦରଙ୍କ ଯାହା ବି ବୟାନ ରହିବ ତାହାକୁ ଲିଖିତ ଆକାରରେ ନିଆଯିବ। ଯାହାକି କୋର୍ଟରେ ଦରକାର ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ରନିନ୍ଦର ୨୦୦୪-୦୫ ଓ ୨୦୦୬-୦୭ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ନିଜର ତମାମ ସମ୍ପତ୍ତିର ବିବରଣୀ ଆୟକର ବିଭାଗକୁ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏମିତି କିଛି ଚଳ-ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇଥିଲେ ଯାହାକି ବିଦେଶରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ଏନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସେ କିଛି ଜବାବ ଦେଉନଥିଲେ। ତେବେ ଏନେଇ ଆୟକର ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଇଡିକୁ ଦେଇଥିଲା। ପୁଣି ୨୦୧୯-୨୦ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଆସେସ୍‌ମେଣ୍ଟ ଅର୍ଡରକୁ ବି ଇଡିକୁ ଦେଇଥିଲା ଆୟକର ବିଭାଗ। ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ଫେମା ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଇଡି।

ତେବେ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ୧୮ରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ରନିନ୍ଦରଙ୍କ ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ଜାଣିସାରିଛି। ଏନେଇ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଇଡିକୁ ଦେଇଛି ଆୟକର ବିଭାଗ। ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ମାମଲାରେ ରନିନ୍ଦରଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା କରାଯିବାର ଅଛି।

   Related Posts