Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟବାର ଜେରା କଲା ଇଡି, ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲାରେ ଘରେ ଯାଇ ସିରିଜ୍ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଟିମ୍

30/06/2020 at 4:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୩୦|୦୬:    ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ବା ଇଡି ମଙ୍ଗଳବାର ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଜେରା କରିଛି । ସାନ୍ଦେସାରା ବ୍ରଦର୍ସ ବ୍ୟାଙ୍କ ଠକେଇ ଏବଂ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଇଡି ଜେରା କରିଛି । ଇଡିର ତିନି ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଓ କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଲ ୧୦ଟା ୩୦ରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେରା କରିଛନ୍ତି । ଇଡି ସଦସ୍ୟମାନେ ଜେରା କରିବା ସମୟରେ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ପାଳନ କରିବା ସହ ହାତରେ ଗ୍ଲୋଭସ୍ ଓ ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ପରିଧାନ କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ ଗତ ୨୭ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଜେରା କରାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୮ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ ଇଡି ପ୍ରଶ୍ନବାଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ଅହମ୍ମଦ କରୋନା ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହାଜର ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିବା ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ବାସଭବନରେ ହିଁ ଜେରା କରିଥିଲେ ।

ସାନ୍ଦେସାରା ଗ୍ରୁପ ବିରୋଧରେ ୫ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକାମୀ ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ଇଡି କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ ଜେରା କରିଥିଲା । ଗୁଜୁରାଟ ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀ ଷ୍ଟାଲିଙ୍ଗ ବାୟୋଟେକ୍ ଉପରେ ଚାଲୁଥିବା ଠକାମୀ ମାମଲାରେ ଇଡି ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ଇଡି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛି । ସାନ୍ଦେଶରା ଗ୍ରୁପ ସହ ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଇଡି ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ ଓ ପୁଅକୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିସାରିଛି ।

ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ପ୍ରବର୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ ଟିମ୍ ଫାର୍ମା ସେକ୍ଟର କମ୍ପାନୀ ଷ୍ଟାଲିଙ୍ଗ୍ ବାୟୋଟେକ୍ ସଞ୍ଚାଳକଙ୍କ ଠାରୁ ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଜ୍ୱାଇଁ ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । ଇଡି ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପୁଅ ଫୈଜଲ ପଟେଲଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା । ପୁଅ ଫୈଜଲ ଓ ଜ୍ୱାଇଁ ଇରଫାନ ସିଦ୍ଦିକି ଷ୍ଟାଲିଙ୍ଗ ବାୟୋଟେକର ଟଙ୍କା ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts