Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଦାଉଦ ସହଯୋଗୀ ଇକବଲ୍‌ ମିର୍ଚିର ୨୨.୪୨ କୋଟିର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କଲା ED

20/10/2020 at 5:07 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦/୧୦: ଅଣ୍ଡର ଓ୍ବାର୍ଲଡ୍‌ ଡନ୍‌ ଦାଉଦ ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ସଯହୋଗୀ ଇକ୍‌ବଲ ମିର୍ଚିର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ଜଡ଼ିତ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କଲା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)। ମିର୍ଚିର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି ସହ ୭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଥିବା ଟଙ୍କା ମଙ୍ଗଳବାର ଇଡି ଜବତ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପ୍ରିଭେନସନ୍‌ ଅଫ୍‌ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଆକ୍ଟ ଅଧିନରେ ସେକ୍ସନ ୫ ଅନୁଯାୟୀ ଇଡି ଜବତ କରିଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ଓ ଟଙ୍କାର ପରିମାଣ ମୋଟ ୨୨.୪୨ କୋଟି ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଜବତ ହୋଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ହୋଟେଲ, ଦୁଇଟି ବଙ୍ଗଳା ଓ  ପଞ୍ଚଗାନୀର ୩.୫ ଏକର ଜମି ସାମିଲ ରହିଛି।

ଗତମାସରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ ଇକ୍‌ବଲ ମିର୍ଚି ଓ ତାର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ୟୁଏଇ ଓ ଦୁବାଇର ସମ୍ପତ୍ତି ସାମିଲ୍‌ ଥିଲା। ଏହି ସବୁ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଇଡି ମିର୍ଚିର ମୁମ୍ବାଇ, ଦୁବାଇ, ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବା ହଜାରେ କୋଟିର ସମ୍ପତ୍ତି ଠାବ କରିଥିଲା।

ଗତବର୍ଷ ମୁମ୍ବାଇର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକରେ ଥିବା ସିଜେ ହାଉସ୍‌, ସାହିଲ୍‌ ବଙ୍ଗଳା, ରବିଆ ମାନିସନ୍‌, ମାରିୟମ୍‌ ଲଜ୍‌ ଓ ସି ଭିଉରେ ମିର୍ଚି ସମେତ ତାର ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଟଙ୍କାର ଅବୈଧ କାରବାର ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ମିର୍ଚି ସମେତ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ(ଇଡି)। ୨୦୧୯ ଡିସେମ୍ବରରେ ଇଡି ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଥିଲା।

   Related Posts