Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାର ଟିମ୍‌ରୁ ପ୍ରବେଶ ବର୍ମା ଓ ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦେବାକୁ ECଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

29/01/2020 at 2:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୦୧: ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଲେ ବିଜେପିର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରବେଶ ବର୍ମା ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ପ୍ରଚାର ଉପରେ ରୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ । ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ଉତ୍ତେଜକ ଭାଷଣ ଦେବା ମାମଲାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ ପ୍ରବେଶ ବର୍ମା ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର । ବିଜେପିର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରୁ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ନାମ ହଟାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ । ତେବେ ଦୁଇ ଜଣ ନେତା ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ସାମିଲ ହେବେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୁଇ ନେତା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଚାର କରିପାରିବେ । ଯଦି ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରତ୍ୟାଷୀମାନେ ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୁଇନୋତଙ୍କୁ ପ୍ରଚାର ପାଇ ଆଣି କରିପାରିବେ ।  ତେବେ ତାହା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ଯୋଗ କରାଯିବ ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ପ୍ରବେଶ ବର୍ମା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ନକ୍ସଲ ସହିତ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀର ମାଦୀପୁରରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜନସଭାରେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ନକ୍ସଲ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ତେବେ ପ୍ରବେଶ ବର୍ମାଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଦୁଖପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।

ସେହିପରି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ । ଏକ ରାଲିରେ ଅନୁରାଗ କହିଥିଲେ ଯେ, ଦେଶରେ ଥିବା ଗଦ୍ଦାରମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାରିଦିଅ । ଏହି ମାମଲାରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ବୁଧବାର ଦିନ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଉଭୟଙ୍କ ପାର୍ଟିର ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରୁ ହଟାଇବାକୁ ବିଜେପିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts