Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକଣା କଡାକଡି କଲା ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ବାହାର ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍
  • ||
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଉପନିର୍ବାଚନ: ହୁଜୁରାବାଦରେ ବିଜେପିର ବାଜିମାତ, ଇ.ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ପଡିନି ଟିଆରଏସ୍ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ପ୍ରଭାବ

2/11/2021 at 10:02 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨।୧୧: ତେଲେଙ୍ଗାନା ବିଧାନସଭା ଉପନିର୍ବାଚନରେ ହୁଜୁରାବାଦରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଇ.ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବାଜିମାତ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ.ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓଙ୍କ ନିକଟତମ ସହଯୋଗୀ ଇ.ରାଜେନ୍ଦ୍ର କଡା ମୁକାବିଲାରେ ଟିଆରଏସ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜି.ଶ୍ରୀନିବାସ ଯାଦବଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ୧ଲକ୍ଷ ୬ହଜାର ୭୮୦ଟି ଭୋଟ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଯାଦବଙ୍କୁ ୮୨ ହଜାର ୭୧୨ଟି ଭୋଟ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା କରିଥିବା ବି.ଭେଙ୍କଟ ନରସିଂହ ରାଓ ୩ ହଜାର ୧୨ ଖଣ଼୍ଡ ଭୋଟ ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ହୁଜୁରାବାଦରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନୋଟାରେ ପଡିଥିବା ଭୋଟରୁ ବି କମ୍ ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ବିଜେପିକୁ ମାତ୍ର ୧ ହଜାର ୬୮୩ଟି ଭୋଟ ମିଳିଥିଲା। ତେବେ ଟିଆରଏସ୍‌ରୁ ଆସି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପରେ ଇ.ରାଜେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କ ପରାକାଷ୍ଠା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ରାଜ୍ୟର କରୀମନଗର ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆସୁଥିବା ଅନ୍ୟ ୬ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଟିଆରଏସ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ବିଜୟକୁ ଦଳ ଲାଗି ମାର୍ଗ ପ୍ରଶସ୍ତ କରିବାରେ ଉପଯୋଗ କରିବ ବୋଲି ଏବେ ଆକଳନ କରାଯାଉଛି।

ତେବେ ଏଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବେବି ବିରୋଧୀ ଦଳ ହେବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ଗତ ୨୦୧୮ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ୬୧ ହଜାର ଭୋଟ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିବା କଂଗ୍ରେସର କୌସିକ ରେଡ୍ଡୀ ନିକଟରେ ଶାସକ ଟିଆରଏସକୁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ମିଳୁ ନାହାନ୍ତି। ଇ.ରାଜେନ୍ଦ୍ର ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ଟିଆରଏସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ହୁଜୁରାବାଦରୁ ୬ ଥର ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ବହିଷ୍କାର କରିଦିଆଯିବା ଯୋଗୁ ଗତ ଜୁନ ମାସରେ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ବିଜେପିର ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ହୁଜୁରାବାଦରେ ଏବେ ଟିଆରଏସ ଲାଗି କ୍ଷତିର କାରଣ ପାଲଟିଛି।   

   Related Posts