Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ସେମିଫାଇନାଲରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଲେ ଦୂତି

29/09/2019 at 10:59 AM

ଦୋହା ୨୯/୯: ବିଶ୍ବ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଫ୍ୟାନଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି ଦୂତି । କାତାର ରାଜଧାନୀ ଦୋହାରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶ୍ବ ଦୌଡକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦୂତି ଚାନ୍ଦ ଆଶାଜନକ ସଫଳତା ପାଇନାହାନ୍ତି । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ମହାସଂଘ ଏ.ଆଇ.ଏଫ.ଏଫ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବା ଦୂତି ମହିଳା ୧୦୦ ମିଟରର ହିଟ୍-୩ରେ ଦୌଡି ୮ ଜଣ ଧାବିକାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ଫଳରେ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦୂତିଙ୍କ ଟାଇମିଂ ୧୧.୪୮ ସେକେଣ୍ଡ ଥିଲା । ଯାହା ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନଠାରୁ ଢେର ଖରାପ । ବିଶ୍ବ ଦୌଡକୂଦରେ ଭାରତ ହାତଗଣତି ପଦକ ଜିତି ଥିବାରୁ ଚର୍ଚିତ ତାରକା ଦୂତିଙ୍କ ଉପରେ ଶନିବାର ସବୁ ଭାରତୀୟଙ୍କ ନଜର ଥିଲା । ସେ କିନ୍ତୁ ୪୭ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ନୈରାଶ୍ୟ ଜନକ ଭାବେ ୩୭ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଆୟୋଜିତ ଏସୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦରେ ଦୂତି ୧୧.୨୬ ସେକେଣ୍ଡ ସମୟ ନେଇଥିଲେ । ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରହିଛି । ତେବେ ମିକ୍ସଡ୍ ଟିମ୍  ରିଲେ ଦଳ ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି । ଭରତୀୟ ମହିଳା ରିଲେ ଟିମ୍ କୁ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ।  ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ହିଁ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ରିଲେ ଟିମ୍  ଅଲମ୍ପିକ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି।

   Related Posts