Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ କମିବନି ବର୍ଷା, ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ
  • ||
  • ବଳଙ୍ଗା ଥାନାରେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଫାଟିଗଲା କାନ୍ଥ, ଆସବାବପତ୍ର ନଷ୍ଟ
  • ||

ରାତି ସମୟରେ ଦୋକାନର ସିଲ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ମଦ ବିକ୍ରି ହେଉଛି: ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା

8/05/2020 at 6:57 PM

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି୮/୫: କରୋନା ଭୁତାଣୁ ଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାରିଆଡେ ଲକ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରଛନ୍ତି ସରକାର। ଲକ ଡାଉନ ସମୟରେ ସରକାର ମଦ ଦୋକାନକୁ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ।  ଏହି ସମୟରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ତଥା ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବକାରି ବିଭାଗ ସହଯୋଗର ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆରମରେ  ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟିମାନେ ୩  ଗୁଣା ଅଧିକ ଦାମରେ ଏମଡ଼ି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସିଲ ଥିବା ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ମଦ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଛୋଟିଆ ବ୍ୟବସାୟିଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଛି । ରାତି ସମୟରେ ଦୋକାନର ସିଲ ଭାଙ୍ଗି ମଦ ଦେଉଛି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି କଂଟାବାଞ୍ଜି ବିଧାୟକ ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜା ।

କିଛି ଦିନ ତଳେ  କଂଟାବାଞ୍ଜି ସହରରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପୋଲିସ ଏକ ଘରରେ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରି ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣା ପଡିଲା ଯେ ଏ ସହରରେ ଥିବା ରାଜେଶ କୁମାର ଅଗ୍ରବାଲଙ୍କ ନାଁ ରେ ଥିବା ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ ବିଦେଶୀ ଦୋକାନରୁ ମଦ ଆସିଥିଲା। ତେଣୁ ସେହି ମଦ ଦୋକାନର ମ୍ୟାନେଜରକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା । ଅବକାରି ବିଭାଗ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ସହଯୋଗ ନକଲେ ସେମାନେ ଏହି କାରବାର କରିବା ପାଇଁ ସାହସ କେମିତି କରିବେ । ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଅବକାରି ବିଭାଗ ସେମାନଙ୍କ ମିସିଛି । ଏହା ସହ ଗାଁ ଗାଁ ରେ ଅପମିଶ୍ରିତ ମଦ ତିଆରି କରାଯାଇ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି । ତୁରନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ସବୁ ଦିଗ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ସାଲୁଜା ।

   Related Posts