Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ମିଳିଲାନି ପ୍ଲାଜମା ଆଖିବୁଜିଲେ SI: ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବର ଦେଇଥିଲେ ମେସେଜ୍

24/04/2021 at 8:23 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୪: ଦେଶରେ କରୋନାର ହାହାକାର ସ୍ଥିତି । କେଉଁଠି ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବରୁ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଉଛି ତ କେଉଁଠି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମିଳୁନି ବେଡ । ଏମିତି କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ସଂଘର୍ଷ କରି ହାରି ଯାଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୋଦ୍ଧା । ପ୍ଲାଜମା ଅଭାବରୁ ଜଣେ ପୋଲିସ ସବଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ପ୍ଲାଜମା ପାଇଁ ଦୌଡି ଦୌଡି ନିରାଶ ହେବା ପରେ ଶେଷ ସାହାରା ଥିଲା ବସନ୍ତ କୁଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲ ।

ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲର ନିୟମ କାନୁନ ଆଗରେ ମିଳିଥିଲା ନିରାଶା । ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରଥମ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧା ଭାବେ କରୋନାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ଭାରତ ନଗର ଥାନାର ଏଏସଆଇ ଅଙ୍କିତ ଚୌଧୁରୀ । ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସବ ଇନ୍ସିପେକ୍ଟର ଭାବେ ୨ୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ସୁରେଶଙ୍କର । ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ମୃତ ଅଙ୍କିତ ଚୌଧୁରୀ ୧୮ ତାରିଖରେ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ଗାଜିଆବାଦର ପେଲଟିବ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା  । କିନ୍ତୁ ଶୁକ୍ରବାର ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅଙ୍କିତଙ୍କୁ ପ୍ଲାଜମାର ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସେ ବସନ୍ତ କୁଞ୍ଜ ହସ୍ପିଟାଲକୁ  ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଚିକିତ୍ସା ପୂର୍ବରୁ ନିୟମାବଳୀ ପୂରଣ ହେଇ ହେଉ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଠିକ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲାଜମା ମିଳିପାରିନଥିବାରୁ ଗୋଟିଏ ନୀରିହ ଜୀବନ ଆଖିବୁଜିଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ସେ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କିଛି ମେସେଜ ଛାଡିଯାଇଛନ୍ତି । କିଛି କହିପାରିନଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ଲେଖିଯାଇଛନ୍ତି । ଲେଖାଅଛିକି ମୋତେ ହୁଏତ ଠିକ ଟାଇମରେ ପ୍ଲାଜମା ମିଳଥିଲେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥାନ୍ତା । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସୋସିଆଲରେ ମିଡିଆରେ ଏହି ମେସେଜକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

   Related Posts