Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି ଭାବେ ଅନୀଲ ସାମଲଙ୍କୁ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି(“ସମ୍ବଲପୁର) ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଫରେଷ୍ଟ ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ, ଫୁଲଵାଣୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟର ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବାରେ ଜାଲିଆତି କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ, ପୋଷ୍ଟ ମାଷ୍ଟର ଗିରଫ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ସିବିଏସଇ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ
  • ||
  • ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କଲେ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପିଚୁ ଉଠିଯାଉଥିବା ନେଇ ହୋଇଥିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷକର ପୁଅର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିଲେନି ସୀମାରେ ମୁତୟନ ହାବିଲଦାର ବାପା, ଭିଡିଓ କଲ୍‌ରେ କଲେ ଶେଷ ଦର୍ଶନ

30/03/2020 at 10:33 AM

ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡା ୩୦।୩: କରୋନା ଏବଂ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଭିତରେ ଜଣେ ବାପା ଏତେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ଅନ୍ତିମ ଦର୍ଶନରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେଇ ପାରିଲେନାହିଁ । ଭିଡିଓ କଲ୍ କରି ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ପୁଅକୁ ଦର୍ଶନ କଲେ । କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି କହିଲେ, ମୁଁ ତୋତେ ବହୁତ ଭଲପାଏ, ମୁଁ ଦୁଃଖିତ । ମୁଁ ତୋତେ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିପାରିଲି ନାହିଁ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଗଲା ।

ଛତିଶଗଡ ଦନ୍ତେଓ୍ବାଡା ଘୋଟପାଲ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ହେଉଛନ୍ତି ରାଜକୁମାର ନେତାମ । ସେ ଏସଏସବିରେ ହାବିଲଦାର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନେପାଳ ସୀମାରେ ମୁତୟନ ଅଛନ୍ତି । ରାଜକୁମାର ତାଙ୍କ ପରିବାରଠାରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ହେଲା ଦୂରରେ ରହି ଦେଶ ସେବା କରିଆସୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟ (୧ ବର୍ଷ) ଥିଲେ । ଆଦିତ୍ୟ କିଛି ମାସ ଧରି ଟ୍ୟୁମର ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ । ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ପୁଅର ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ରାଜକୁମାର ଘୋଟପାଲ ଆସିଥିଲେ । ପୁଅକୁ ନେଇ ସେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟ ଯାଇଥିଲେ । ଆଦିତ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ ।
କିନ୍ତୁ ବୁଧବାର ହଠାତ୍ ତାଙ୍କ ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଥିଲା । ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରେ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ରାଜକୁମାର ପୁଅର ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ଖବର ଶୁଣିଲେ ସେ ଘରକୁ ଆସିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଲାନାହିଁ । ପରଦିନ ସେ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇଲେ ।

ହାବିଲଦାର ରାଜକୁମାର ପୁଅକୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଭିଡିଓ କଲ କରି ଦେଖିଥିଲେ । ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ପୁଅକୁ ପାଖରୁ ଦେଖିପାରିଲି ନାହିଁ । ଦେଶର ସେବା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।
ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ସେ କିପରି ପୁଅର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗଦେଇପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ହେତୁ ତାହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିନଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଭିଡିଓ କଲ୍ କରି ପୁଅର ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts