ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ; ଦିନକ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ

13/08/2018 at 7:16 AM

ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶ ୧୩/୮ : ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତକାଲିଠାରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭୁସ୍ଖଳନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ବନ୍ଦ ଯୋଗୁଁ ଶହ ଶହ ଗାଡି ଅଟକି ରହିଛି । ସୋଲାନ ଜିଲ୍ଲାର ଚଣ୍ଡିଗଡ-ମନାଲି ୨୧ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ମଣ୍ଡି ସହର ନିକଟରେ ଗାଡି ଚଳାଚଳକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି ଚଣ୍ଡିଗଡ-ସିମଲା ୫ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଜବଲିଠାରେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି । କଣ୍ଡାଘାଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୁସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁଁ ୫ଜଣ ମାଟି ଅତଡା ତଳେ ଫସିଯାଇଥିଲେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ନେହରି ସହରରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ୨୩୫ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଧର୍ମଶାଳାରେ ୧୧୦ମିମି, ସିମଲାରେ ୧୦୦ମିମି, କସୌଳିରେ ୯୮ମିମି, ସୋଲାନରେ ୯୪ମିମି, ଡାଲହାଉସିରେ ୫୭ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗିରହିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ସିମଲା, ମଣ୍ଡି, ସୋଲାନ ଏବଂ ଉନାରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ସହ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନକୁ ଆଜି ଦିନକ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts