Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଶିକାର ଭାବି ଲମ୍ପ ଦେଲା ବାଘ, ଭାଗ୍ୟକୁ ବର୍ତ୍ତିଲା ଶିଶୁର ଜୀବନ, ଭିଡିଓ viral

25/12/2019 at 5:05 PM

ଡବଲିନ :  ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନ ବୁଲିବା ଲାଗି ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ସାଧାରଣ କଥା। ତେବେ ଏନକ୍ଲୋଜର ନିକଟରେ ଛିଡା ହୋଇ ଫଟୋ ଉଠାଉଥିବା ବେଳେ ଯଦି ବାଘ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର ଜୀବନ୍ତ  ଫଟୋ ଉଠେ ଭାବିଲେ କିପରି ଲାଗିବ। ଠିକ୍ ଏହିପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଡବଲିନ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନରେ । ଏକ ଶିଶୁ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନସ୍ଥିତ ବାଘ ଏନକ୍ଲୋଜର ସମ୍ମୁଖରେ ଛିଡା ହୋଇ ଫଟୋ ଉଠାଉଥିବା ବେଳେ ପଛପଟୁ ବାଘଟି ଅଚାନକ ପିଲାଟି ଉପରକୁ ଲମ୍ପ ଦେଇଥିଲା।

ପିଲାଟିର ଫଟୋ ଉଠାଉଥିବା ଲୋକଟି  ଘଟଣାରେ ତଟସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଘଟଣା ବେଳର ଭିଡିଓ କିନ୍ତୁ ରେକର୍ଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସୌଭାଗ୍ୟବସତଃ ପିଲା ଓ ବାଘ ମଧ୍ୟରେ ଏନକ୍ଲୋଜରର ଶକ୍ତ କାଚ ଥିଲା। ଫଳରେ ପିଲାଟି ବାଘ ମୁହଁରୁ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଫଟୋ ଉଠାଉଥିବା ଶିଶୁର ଅଭିଭାବକ ଟ୍ୱିଟରରେ କରିଥିବା ପୋଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଜ୍ଜୁବ କରିଛି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ବାଘର ମେନୁ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଟର୍ଯ୍ୟ କରିଛି।

ପୋଷ୍ଟ ହେବା ପରଠାରୁ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଏ ପର୍ଯ୍ୟ ୧.୮ ନିୟୁତ ଲୋକେ ସେୟାର କରିବା ସହ ନାନା କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଜୁ ବୁଲିବା ବେଳେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ନିହାତି ଜରୁରି ଏହା ଘଟଣାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ କେବଳ ଡବଲିନ ଜୁ ନୁହେଁ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ଜୁରେ ଏଭଳି ଅନେକ ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ଏଠାରେ ଏନକ୍ଲୋଜରର ବାଡ ଶିଶୁଟିର ଜୀନ ରକ୍ଷା କରିଦେଇଛି। ହେଲେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବାଘ ଓ ସିଂହ ଭଳି ପ୍ରାଣୀକୁ ଖୋଲା ଅଞ୍ଚଳରେ ରଖାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ବି ଆଡଭେଞ୍ଚର ନିଶାରେ ଖୁଆଡକୁ ଡେଉଁଥିବା କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ । ଏଣୁ ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନ ବୁଲିଯିବା ବେଳେ ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆଗୁଆ ସତର୍କ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ।

   Related Posts