Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଦୁବାଇ ଶାସକଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା କରୋନା ଟିକା, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ନିଜେ ଦେଲେ ସୂଚନା

4/11/2020 at 10:16 AM

ଦୁବାଇ ୪।୧୧: ଦୁବାଇର ଶାସକଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା କରୋନା ଟିକା । ୟୁଏଇର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ୍ ମହମ୍ମଦ ବିନ୍ ରସିଦ୍ ଅଲ୍ ମକତୁମଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି । ଏ ସଂପର୍କରେ ସେ ନିଜେ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଶେଖ୍ ମହମ୍ମଦ ଟ୍ବିଟ୍‌ରେ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ହାତରେ କୋଭିଡ୍ ଟିକା ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଫଟୋ ସେୟାର କରିବା ସହ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଆଜି ମୁଁ କରୋନା ଟିକା ନେଇଛି । ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କାମନା କରୁଛି । ମୋତେ ମୋ ଟିମ୍ ଉପରେ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ ହେଉଛି । ଯେଉଁମାନେ ୟୁଏଇ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ପାଇଁ ଲଗାତର କାମ କରିବା ସହ ବହୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲ ।’ ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ୟୁଏଇର ଭବିଷ୍ୟତ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତମ ରହିବ ।

ଏହି ଟିକା ଦୁବାଇର ଶାସକଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି । ଚୀନର ସିନୋଫାର୍ମ ଦ୍ବାରା ବିକଶିତ କରାଯାଇଥିବା ଟିକା ଦୁବାଇ ଶାସକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି । ୟୁଏଇରେ ଏବେ ଏହି ଟିକାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟ୍ରାଏଲ ଗତ ଜୁଲାଇ ମାସରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଏହି ଟିକା ୟୁଏଇର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts