Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା : ବୁଡିଗଲା ଡିଟିଏସ୍ ବସ୍, ସିଢି ଲଗାଇ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଗଲା

19/07/2020 at 11:58 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୦୭ : ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା ହୋଇଛି | ରବିବାର ସକାଳି ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି | ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଗରମରୁ ଟିକେ ଆଶ୍ବସ୍ତି ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ମୁଷଳଧାରା ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମିଣ୍ଟୋ ରୋଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ଅଣ୍ଡରପାସରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଅଣ୍ଡରପାସ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଏକ ବସ ପାଣିରେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲା | ବସ ଭିତରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯିବାରୁ ବସରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀ ବସ ଉପରକୁ ଚଢି ଯାଇଥିଲେ | ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସିଢି ସାହାଯ୍ୟରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା |

ଦିଲ୍ଲୀରେ ବର୍ଷା ହେବାରୁ ଗରମରୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି ମିଳିଛି ସତ କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି | ଯାହାଫଳରେ ଲୋକଙ୍କ ଗମନାଗମନରେ ନାନା ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି | ରାଜଧାନୀ ଆକାଶରେ ଏବେ ମଧ୍ୟ କଳା ବାଦଲ ଛାଇ ରହିଛି | ଆଗାମୀ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆହୁରି ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଆଖପାଖ ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଜାବ ଓ ହରିୟାଣାରେ ରବିବାର ଠାରୁ ଲଗାତାର ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | କାରଣ ମୌସୁମୀ ସାମାନ୍ୟ ସ୍ଥିତିକୁ ଆସିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି |

ସ୍କାଇମେଟ ୱେଦର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ଆରମ୍ଭରୁ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳରେ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ହୋଇଛି କାରଣ ମୌସୁମୀ ଲଗାତାର ଗତି ବଡଲାଇଛି | ପାଣିପାଗ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମୌସୁମୀ ଉତ୍ତର ଆଡକୁ ବଢିବ ଏବଂ ଆଗାମୀ ୩-୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିର ରହିବ | ଜୁଲାଇ ୧୯ ରୁ ୨୧ ତାରିଖ ଭିତରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ହରିୟାଣା, ପଞ୍ଜାବରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳ ଏବେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷାରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିଛି | ଆଗାମୀ ଦୁଇ ଦିନରେ ସହରର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ହାଲୁକା ତଥା ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ହେବାର ଅନୁମାନ କରିଛନ୍ତି | ସଫଦରଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ୪୭.୯ ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ଯାହା ସାମାନ୍ୟ ୧୦୯.୪ ମିମି ଠାରୁ ୫୬ ପ୍ରତିଶତ କମ | ସଫଦରଜଙ୍ଗ ବୈଧଶାଳା ସହର ପାଇଁ ପ୍ରତିନିଧି ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ | ସଫଦରଜଙ୍ଗ ବୈଧଶାଳା ଶନିବାର ଦିନ ଉଚ୍ଚତମ ତାପମାତ୍ରା ସାମାନ୍ୟ ଠାରୁ ୩ ଡିଗ୍ରୀ ଅଧିକ ୩୬.୪ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିଅସ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା | ଆର୍ଦ୍ରତା ସ୍ଥର ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୮୯ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ମୌସୁମୀ ଜୁଲାଇ ୨୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିବ |

   Related Posts