Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ହିଜବୁଲ୍ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲେ ଡିଏସପି ଦବିନ୍ଦର, ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦେଉଥିଲେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

7/07/2020 at 8:31 AM

ଶ୍ରୀନଗର, ୦୭|୦୭:   ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସର ନିଲମ୍ବିତ ଡିଏସପି ଦବିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କ ବାବଦରେ ଏକ ବଡ ପ୍ରମାଣ ଜାତୀୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ବା ଏନଆଇଏ ହାତରେ ଲାଗିଛି । ସୋମବାର କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଚାର୍ଜସିଟରେ ଏନେଇ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ଏହି ଚାର୍ଜସିଟରେ ୬ଜଣଙ୍କ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଗତ କିଛିବର୍ଷ ଧରି ଏହି ୬ଜଣ ଅନେକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗତିବିଧିରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ।

ଚାର୍ଜସିଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଦବିନ୍ଦର ସିଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉଚ୍ଚାୟୁକ୍ତର କିଛି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ । ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହିଁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେଉଥିଲେ । ଏପରିକି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହୁଦ୍ଦୀନକୁ ସେ ଭାରତର ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଉଥିଲେ । ସେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନର ସୟଦ ନବୀଦ, ରଫି ଅହମ୍ମଦ ଓ ଇରଫାନ ଶପି ମୀରଙ୍କୁ ନିଜ କାରରେ ବସାଇ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ କାଶ୍ମୀରରୁ ବାହାରକୁ ନେଉଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କୁଲଗାମରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିନେଇଥିଲା ।

ଚାର୍ଜସିଟରେ ଆହୁରି କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଇରଫାନ ଶଫି ମୀର ଓକିଲ ବୋଲି ନିଜକୁ ଦାବି କରୁଥିଲା । ସେ ପାକିସ୍ତାନର ଅନେକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିଥିଲା । ଜମ୍ମୁରେ ସେ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ସାମିଲ ଥିଲା । ସମସ୍ତ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହିଜବୁଲ ମୁଜାହୁଦ୍ଦୀନ ଓ ପାକିସ୍ତାନର ଶୀର୍ଷ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଭାରତରେ ନିଜ ନେଟଓ୍ୱର୍କ ବିସ୍ତାର କରୁଥିଲେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବଡ ଧରଣର ବିସ୍ଫୋରଣ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦବିନ୍ଦରଙ୍କୁ ଜାନୁଆରୀ ୧୧ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭିନ୍ନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲିଙ୍କ୍‌ର ତଦନ୍ତ ଭାର ଜାନୁଆରୀ ୧୮ରେ ଏନଆଇଏ ହାତକୁ ନେଇଥିଲା ।

   Related Posts