Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

କଳାବଜାରୀ ବନ୍ଧା ହେବେ, ଚଢ଼ା ଦରରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ବିକୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରେ ଡ୍ରଗ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର-ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ୍‌ର ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ

16/03/2020 at 6:58 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୬/୩: ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜରର କଳାବଜାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିବ ଲଗାମ। ଡ୍ରଗ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ଓ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ସହିତ ପୋଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ଚଢାଉ। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଚଢା ଦରରେ ବିକ୍ରୀ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଉ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସେ ସବୁ ମିଳୁନଥିବାରୁ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ତାକୁ ଆଖିରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ଜୋରଦାର ହୋଇଛି ।

ଆଉ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋରରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜରର ଅଭାବ ହେବନି। ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ନପାଇ ଲୋକେ ନିରାଶ ହୋଇ ଔଷଧ ଦୋକାନରୁ ଫେରୁଥିବା ନେଇ ଚାରିଆଢେ ଚର୍ଚା ହେବାପରେ ଏବେ ସରକାର ଆସିଛନ୍ତି ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ। ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେମାକ୍ସ ଓ ସାନିଟାଇଜର ହୋଡିଙ୍ଗ ହେଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି ସେଠି ତୁରନ୍ତ ପହଁଚୁଛି ପ୍ରଶାସନ। ମାସ୍କର ଅଭାବ ଓ କଳାବଜାରୀକୁ ଦେଖି ଏବେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଓ ଡ୍ରଗ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ସବୁ ଜିଲ୍ଲାର ଡ୍ରଗ୍ସ ଓ ସପ୍ଲାଇ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି କଳାବଜାରୀଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଧରପଗଡ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋର ମହଜୁଦ ରଖିଥିବା ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଲୋକଙ୍କୁ ଉଚିତ ମୁଲ୍ୟରେ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯଦି କେହି ଚଢା ଦାମରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ବିକୁଥିବେ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇବାକୁ କମିଶନେରେଟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜରର ଏବେ ପ୍ରବଳ ଡିମାଣ୍ଡ । ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ସପ୍ଲାଇ ନାହିଁ, ଡିମାଣ୍ଡ ଅଧିକ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ମେଡିଶିନ ଦୋକାନୀ । ସେମାନେ ଏମଆରପି ରେଟରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ବିକ୍ରୀ କରୁଥିବା କହୁଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଏବେ କରୋନା ଆତଙ୍କ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ସେଥିପାଇଁ ଆଗୁଆ ସତର୍କତା ସ୍ବରୂପ ମାକ୍ସ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଲୋକମାନେ କିଣିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଲୋକେ କରୋନ ଭାଇରସରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଭଳି ଅତି ଜରୁରୀ ଜିନିଷର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପଲବ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି , ସେତେବେଳେ ସବୁ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭାବେ ଏସବୁ ଷ୍ଟକ ରହିବା ଜରୁରୀ । ଏଥିପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଓ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ସମନନ୍ବୟ ରଖି ଲୋକଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

   Related Posts