Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କଳାବଜାରୀ ବନ୍ଧା ହେବେ, ଚଢ଼ା ଦରରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ବିକୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରେ ଡ୍ରଗ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର-ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ୍‌ର ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ

16/03/2020 at 6:58 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୬/୩: ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜରର କଳାବଜାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିବ ଲଗାମ। ଡ୍ରଗ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ଓ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ସହିତ ପୋଲିସ ମିଳିତ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ଚଢାଉ। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଚଢା ଦରରେ ବିକ୍ରୀ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଉ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ସେ ସବୁ ମିଳୁନଥିବାରୁ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ତାକୁ ଆଖିରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ଜୋରଦାର ହୋଇଛି ।

ଆଉ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋରରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜରର ଅଭାବ ହେବନି। ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ନପାଇ ଲୋକେ ନିରାଶ ହୋଇ ଔଷଧ ଦୋକାନରୁ ଫେରୁଥିବା ନେଇ ଚାରିଆଢେ ଚର୍ଚା ହେବାପରେ ଏବେ ସରକାର ଆସିଛନ୍ତି ଆକ୍ସନ ମୋଡକୁ। ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେମାକ୍ସ ଓ ସାନିଟାଇଜର ହୋଡିଙ୍ଗ ହେଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି ସେଠି ତୁରନ୍ତ ପହଁଚୁଛି ପ୍ରଶାସନ। ମାସ୍କର ଅଭାବ ଓ କଳାବଜାରୀକୁ ଦେଖି ଏବେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଓ ଡ୍ରଗ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲର ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ସବୁ ଜିଲ୍ଲାର ଡ୍ରଗ୍ସ ଓ ସପ୍ଲାଇ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି କଳାବଜାରୀଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଧରପଗଡ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋର ମହଜୁଦ ରଖିଥିବା ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଲୋକଙ୍କୁ ଉଚିତ ମୁଲ୍ୟରେ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯଦି କେହି ଚଢା ଦାମରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ବିକୁଥିବେ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇବାକୁ କମିଶନେରେଟ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜରର ଏବେ ପ୍ରବଳ ଡିମାଣ୍ଡ । ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ସପ୍ଲାଇ ନାହିଁ, ଡିମାଣ୍ଡ ଅଧିକ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ମେଡିଶିନ ଦୋକାନୀ । ସେମାନେ ଏମଆରପି ରେଟରେ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ବିକ୍ରୀ କରୁଥିବା କହୁଛନ୍ତି । ଯେହେତୁ ଏବେ କରୋନା ଆତଙ୍କ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ସେଥିପାଇଁ ଆଗୁଆ ସତର୍କତା ସ୍ବରୂପ ମାକ୍ସ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଲୋକମାନେ କିଣିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଲୋକେ କରୋନ ଭାଇରସରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମାସ୍କ ଓ ସାନିଟାଇଜର ଭଳି ଅତି ଜରୁରୀ ଜିନିଷର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପଲବ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି , ସେତେବେଳେ ସବୁ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋରରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭାବେ ଏସବୁ ଷ୍ଟକ ରହିବା ଜରୁରୀ । ଏଥିପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଓ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ସମନନ୍ବୟ ରଖି ଲୋକଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

   Related Posts