Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||
  • ଶନିବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା : ବଢିବ ତାପମାତ୍ରା, କମିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା : ମହାନଦୀ ପୋଲରେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୫ ମୃତ
  • ||

ଅମୃତସରରେ ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବ ନେଇ ଆୟୋଜକମାନେ ରେଳ ବିଭାଗକୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିବା କହିଲେ ଡିଆରଏମ୍

20/10/2018 at 4:39 PM

ଅମୃତସର ୨୦|୧୦: ପଞ୍ଜାବ ଅମୃତସରରେ ରାବଣ ପୋଡି ଉତ୍ସବ ବେଳେ ଟ୍ରେନ୍ ଧକ୍କାରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୬୧ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୪୦ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ୨୦ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହା ସହ ୭୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇ ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସଂକଟାପନ୍ନ ରହିଛି । ତେଣୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବହୁତ ବଢିପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

ପଞ୍ଜାବ ଅମୃତସର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଡିଭିଜନାଲ୍ ରେଲୱେ ମ୍ୟାନେଜର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାବଣପୋଡି ଉତ୍ସବ ନେଇ ଆୟୋଜକମାନେ ରେଳ ବିଭାଗକୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲେ । ତେବେ ଟ୍ରାକ୍ ଉପରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖି ଡ୍ରାଇଭର ଟ୍ରେନ୍ ର ସ୍ପିଡ୍ କମାଇଥିଲେ । ଟ୍ରେନ୍ ର ସ୍ପିଡ୍ କୁ ୯୧କିଲୋମିଟର ପ୍ରତିଘଣ୍ଟାରୁ ୬୮କୁ କମାଇଥିଲେ । ଟ୍ରେନ୍  ଅଟକିଥିଲେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାନ୍ତା । କାରଣ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକ ଟ୍ରେନ୍ ଉପରକୁ ପଥର ଫିଙ୍ଗୁଥିଲେ । ଟ୍ରେନ୍ ହର୍ଣ୍ଣ ଦେଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ସଫେଇ ରଖି  ଡିଆରଏମ କହିଛନ୍ତି, ଟ୍ରେନ୍ ରେ ହର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା ଏବଂ ତାହା କାମ କରୁଥିଲା । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପାଇଁ ରେଳବିଭାଗ କୌଣସି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦୋଷୀ ନୁହେଁ ବୋଲି ଡିଆରଏମ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବା ସହ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି । ଟ୍ରେନ୍ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖା ଯାଇଥିବା ଡିଆରଏମ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଘଟଣା ପାଇଁ ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ଓ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ଦାୟିତ୍ବ ବୋଲି ରେଳରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋଜ ସିହ୍ନା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts