Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ହରତାଳ : ଦାବି ପୂରଣ ନହେଲେ ଗାଡି ନଚଲାଇବାକୁ ଜିଦ୍, ଧାରଣାରେ ବସିଛି ଓଡିଶା ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘ

1/06/2020 at 7:55 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୧।୦୬: ଦାବି ପୂରଣ ନହେଲେ ଗାଡି ଚଳେଇବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ବୋଲି ଜିଦରେ ଅଡି ବସିଛି ଓଡିଶା ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘ। ଭୁବନେଶ୍ବର ବରମୁଣ୍ଡା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ହରତାଳ କରିଛନ୍ତି । ଘରୋଇ ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ସରକାର ବସ୍ ଚଳାଚଳର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ମାଲିକଙ୍କ ଦାବି ପୂରଣ ହେଲା, ହେଲେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଥା ଭୁଲି ଗଲେ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘ ।

କାର୍ଯ୍ୟ  ସମୟରେ କୌଣସି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ କରୋନାଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ବୀମା ଘୋଷଣା କରାଯାଇନାହିଁ । ୩ମାସର କ୍ଷତିପୂରଣ ସହ ୫୦ଲକ୍ଷ ବୀମା କଲ୍ୟାଣ ପାଣ୍ଠି ଶ୍ରମ ବିଭାଗରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରାଗଲେ ବସ୍ ଚାଲିବ ନହେଲେ ବସ୍ ଚଲାଇବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମୋଟର ଚାଳକ ସଂଘ ଦାବି କରିଛି । ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଆଜି ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଧାରଣା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷା କିମ୍ବା ପ୍ରତିଷେଧକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ କରାଯାଇନି ବୋଲି ସଂଘ କହିଛି ।

ଏହାଛଡ଼ା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଆମେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ସହିଛୁ । ଚାଳକଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସୁଧୁରିବା ପାଇଁ ୩ ମାସର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ସହ ୫୦ ଲକ୍ଷର ବୀମା ଓ କଲ୍ୟାଣ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସଂଘ ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ଏଭଳି ଘଡିସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ସରକାର କେବଳ ବସ୍‌ ମାଲିକଙ୍କ ଦୁଃଖ ଶୁଣିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୩ ମାସର ରୋଡ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଛାଡ କଲେ । ହେଲେ ଆମେ ଏହି ପରିବହନ ମାଧ୍ୟମର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ବି ସରକାର ଆମ ଗୁହାରି ଶୁଣୁନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଧାରଣା ଯୋଗୁଁ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ବସ୍‌ ଗଡ଼ିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି ।

   Related Posts