Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜବେଷ୍ଟସ୍ ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରୁଥିଲେ ୨ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ, ଧରିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଆଖିବୁଜିଲେ ଫ୍ଲାଇଂ ଶିଖ୍ ତଥା କିମ୍ୱଦନ୍ତୀ ଧାବକ ମିଲଖା ସିଂହ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଦେବାଶିଷ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କର ପରଲୋକ
  • ||
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||

କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଦାବି କଲେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ; କହିଲେ କେଉଁ ଫର୍ମାଟ ରହିବ ପରଫେକ୍ଟ୍

15/11/2020 at 5:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧୧ : ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଲିମ୍ପିକରେ କ୍ରିକେଟ ସାମିଲ ହେଲେ ଯେଉଁ ଆହ୍ବାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ସେ ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ । ବିଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବା​‌ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ମଧ୍ୟ ଅଲିମ୍ପିକରେ କ୍ରିକେଟକୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ୨୦୧୮ରେ ଏହାକୁ ନେଇ ସର୍ଭେ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୮୭ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଶଂସକ କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବା ସପକ୍ଷରେ ମତଦେଇଥିଲେ ।

ବିସିସିଆଇ କିନ୍ତୁ ଅଲିମ୍ପିକକୁ ତାର ଟିମ ପଠାଇବାକୁ ଉତ୍ସୁକ ନାହିଁ । କ୍ରିକେଟକୁ ୨୦୧୦ ଏବଂ ୨୦୧୪ରେ ଏସୀୟ ଖେଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ତାର ଟିମକୁ ପଠାଇନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟପଟେ ଦେଖିଲେ ଯଦି କ୍ରିକେଟ ଅଲିମ୍ପିକ କ୍ରୀଡା ହୋଇଯାଏ ତେବେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ଦେଶ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ଯେଉଁଠିକି ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଯାଉଛି । ତେବେ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ଅଲିମ୍ପିକରେ  କ୍ରିକେଟକୁ ସାମିଲ କଲେ ଅନେକ ଗୁଡିଏ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସାମ୍ନା ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଦ୍ରାବିଡ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟର ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚର ସଫଳତା ଏବଂ ଯେଉଁଠାରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ତାକୁ ଦେଖି ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମେୟ ଯେ ଅନେକ ଟିମ ଅଲିମ୍ପିକରେ ନିଜର ପରାକାଷ୍ଟା ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଯଦି ସେହିଭଳି ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଏବଂ ଭିତ୍ତି ଭୂମି ତିଆରି କରାଯାଏ ତେବେ ଅଲିମ୍ପିକରେ  କ୍ରିକେଟକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରିବ । ଅବଶ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିବ କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts