Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଦାବି କଲେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ; କହିଲେ କେଉଁ ଫର୍ମାଟ ରହିବ ପରଫେକ୍ଟ୍

15/11/2020 at 5:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧୧ : ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଲିମ୍ପିକରେ କ୍ରିକେଟ ସାମିଲ ହେଲେ ଯେଉଁ ଆହ୍ବାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ସେ ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ । ବିଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବା​‌ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ମଧ୍ୟ ଅଲିମ୍ପିକରେ କ୍ରିକେଟକୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ୨୦୧୮ରେ ଏହାକୁ ନେଇ ସର୍ଭେ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୮୭ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଶଂସକ କ୍ରିକେଟକୁ ଅଲିମ୍ପିକରେ ସାମିଲ କରିବା ସପକ୍ଷରେ ମତଦେଇଥିଲେ ।

ବିସିସିଆଇ କିନ୍ତୁ ଅଲିମ୍ପିକକୁ ତାର ଟିମ ପଠାଇବାକୁ ଉତ୍ସୁକ ନାହିଁ । କ୍ରିକେଟକୁ ୨୦୧୦ ଏବଂ ୨୦୧୪ରେ ଏସୀୟ ଖେଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ତାର ଟିମକୁ ପଠାଇନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟପଟେ ଦେଖିଲେ ଯଦି କ୍ରିକେଟ ଅଲିମ୍ପିକ କ୍ରୀଡା ହୋଇଯାଏ ତେବେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ଦେଶ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ଯେଉଁଠିକି ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଯାଉଛି । ତେବେ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ଅଲିମ୍ପିକରେ  କ୍ରିକେଟକୁ ସାମିଲ କଲେ ଅନେକ ଗୁଡିଏ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସାମ୍ନା ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଦ୍ରାବିଡ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟର ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚର ସଫଳତା ଏବଂ ଯେଉଁଠାରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ତାକୁ ଦେଖି ସ୍ପଷ୍ଟ ଅନୁମେୟ ଯେ ଅନେକ ଟିମ ଅଲିମ୍ପିକରେ ନିଜର ପରାକାଷ୍ଟା ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଯଦି ସେହିଭଳି ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଏବଂ ଭିତ୍ତି ଭୂମି ତିଆରି କରାଯାଏ ତେବେ ଅଲିମ୍ପିକରେ  କ୍ରିକେଟକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରିବ । ଅବଶ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିବ କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts