Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ହୋଇଥାଏ ଫ୍ରିଜରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଚକଟା ଅଟା: ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି?

4/04/2019 at 1:23 PM

ଆଜିକାଲି କର୍ମମୟ ଜୀବନରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ବିଲକୁଲ ସମୟ ନାହିଁ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ମହିଳାମାନେ ଅଟାକୁ ଚକଟି ଫ୍ରିଜରେ ରଖି ଦେଇଥାଆନ୍ତି। ଏହାପରେ ଏହି ଅଟାକୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ବ୍ୟବହାର କରି ଥାଆନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ ସମୟର ସଦୁପଯୋଗ କରିଥାଆନ୍ତି। ଏହା କରିବା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ।

ପୂର୍ବେ ଲୋକେ ପ୍ରତିଦିନ ତାଜା ପନିପରିବା ଆଣୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ତାଜା ପନିପରିବାରୁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଖାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେସବୁ ସ୍ବପ୍ନ ହୋଇଗଲାଣି। କାରଣ ଏବେ ଆମ ପାଖ​‌ରେ ଫ୍ରିଜ ରହିଛି। ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଫ୍ରିଜ ରହିଛି।

ଫ୍ରିଜ ସାହାଯ୍ୟରେ ଲୋକେ ବଳକା ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଧିକ ଦିନ ଯାଏଁ ସଞ୍ଚୟ କରି ରଖୁଛନ୍ତି। କାରଣ ଫ୍ରିଜ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟକୁ ଖରାପ ହୋଇ ସଢ଼ିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ମନ୍ଥର କରି ଦେଇଥାଏ। ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଅଧିକ ଦିନ ଯାଏଁ ତାଜା ରହିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଶରୀର ପକ୍ଷେ କ୍ଷତିକାରକ।

ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଏପରି ହୋଇଥାଏ ଯେ ରୋଟି କରିବା ପରେ ଅଟା ବଳିଥାଏ, ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ଏହାକୁ ଫ୍ରିଜରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏପରି କରିବା ଅନୁଚିତ୍। ଚକଟା ଅଟା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପକ୍ଷେ ହାନିକାରକ ହୋଇଥାଏ।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଅଟା ଚକଟିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍। କାରଣ ଅଟା ପାଣି ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିବା ଫଳରେ ଏଥିରେ ରାସାୟନିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥାଏ,ଯାହା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହାନିକାରକ ହୋଇଥାଏ। ଅଟାକୁ ଚକଟି ଫ୍ରିଜରେ ରଖିବା ଦ୍ବାରା ଫ୍ରିଜର ହାନିକାରକ କିରଣ ଏହା ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥାଏ ଯାହା ଅଟାକୁ ଖରାପ କରି ଦେଇଥାଏ। ଏହାପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଅଟାରେ ରୋଟି କଲେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିଯାଇଥାଏ। ଏହା ଫଳରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟା,କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା,ହଜମ କ୍ରିୟାରେ ପ୍ରଭାବ,ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ ବଦଳି ଯାଇଥାଏ।

   Related Posts