Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ଜେଇ ମେନ୍ ସମେତ ଏହି ସବୁ ପରୀକ୍ଷାକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ, ସନ୍ଦେହରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

29/04/2021 at 10:58 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୦୪: କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଜେଇଇ ମେନ୍ ସମେତ ପ୍ରାୟ ଏକ ଡଜନ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ରହିଛି । ଏଗୁଡିକ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିର ହୋଇପାରି ନାହିଁ ।

ମେ ରୁ ଜୁନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷାଗୁଡ଼ିକରେ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡର ଲାଇନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖରେ ହେବ କି? ଏଥିମଧ୍ୟରେ, ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ଅଛି ଯାହାର ଫର୍ମ ପୂରଣ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆଉ କିଛି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ । କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣର ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅପଡେଟ୍ ଆସିନାହିଁ ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସନ୍ଦେହରେ ରହିବେ ।

କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇନାହିଁ । ପ୍ରତୀମା କୁମାରୀ, ନିହାଲଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏବଂ ଅଭିଭାବକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏହି ପରୀକ୍ଷା ହୁଏ ତେବେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ । ଏହି ସମସ୍ୟାର ଗୋଟିଏ କାରଣ ହେଉଛି ଅନେକ ଛାତ୍ର କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏନଟିଆର ସିଟି ସଂଯୋଜକ ଏମ.କେ ଝା କହିଛନ୍ତି ଯେ JEE ମେନର ମେ ମାସର ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପରେ ଆସିପାରେ।

ଏହି ସବୁ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ବାକି ରହିଛି :

୧. JEE: NTA ପାଇଁ JEE ମେନର ଅଧିବେଶନ ୨୪ ରୁ ୨୮ ମେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ଅଛି । ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇନାହିଁ ।

୨. କ୍ଲାଟ୍: ସାଧାରଣ ଆଇନ ଆଡମିଶନ ପରୀକ୍ଷା (CLAT) ପରୀକ୍ଷା ୧୩ ଜୁନ୍ ରେ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରାଯାଉଛି ।

୩. CS: କମ୍ପାନୀ ସଚିବଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ପରୀକ୍ଷା ଜୁନ୍ ୨ ରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

୪. IGNOU: IGNOU ର ଜୁନ୍ ଅଧିବେଶନ ପରୀକ୍ଷା ଜୁନ୍ ୧୭ ରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

୫. UPSC: ୨୭ ଜୁନ୍ ରେ UPSC ସିଭିଲ୍ ସର୍ଭିସେସ୍ ପ୍ରିଲିମସ୍ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ଅଛି ।

   Related Posts