Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ବି ଦୁଇଗୁଣା ଜରିମନା, ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୨ କୋଟି ୯୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ

27/04/2020 at 12:14 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୨୭।୪: କରୋନା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ୩୪ ଦିନିଆ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିବା ମଧ୍ୟ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୁଇଗୁଣ ଜରିମନା ଆଦାୟ କରିଛି । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ୯୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ସିଟି 42 ଟିଭିର ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନେ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ବାଇକ୍ ଚାଳକଙ୍କର ଚାଲାଣ କଟାଯାଇଥିଲା । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକାଂଶ ବାଇକ୍ ରେ ଦୁଇଜଣ ଆରୋହୀ ଥିଲେ । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପାଳନ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଦୁଇଜଣ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି । ଏଥିସହ କାରରେ ୨ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଜରିମନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି ।

CTO ଅନୁଯାୟୀ ୨ ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଚାଳକଙ୍କୁ ଟ୍ରାଫିକ ୱାର୍ଡେନ ଚେତାବନୀ ଦେଇ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ । ଏହାସହ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ୫୦୦ ଅନଲାଇନ୍ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କଠାରୁ ଜରିମନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି । ଟ୍ରାଫିକ ୱାର୍ଡେନ ପ୍ରତିଦିନ ୩୬୭୬ ବାଇକ୍ ଏବଂ ୪୬୫ କାର୍ ଚାଳକଙ୍କଠାରୁ ଜରିମନା ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ କଷ୍ଟମ୍ସ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ମୋଟରୱେ ଉପରେ ଚଢାଉ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି କ୍ବେଟାରୁ ଲାହୋରକୁ ଆସୁଥିବା ଏକ କଣ୍ଟେନରରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହୋଇଥିବା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟ୍ରାଞ୍ଜିଟ୍ ଟାୟାର ଏବଂ ବହୁଳ ପରିମାଣର ସିଗାରେଟ୍ ଜବତ କରିଛି । କଷ୍ଟମ ଗୁପ୍ତଚର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀର ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଅଟେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନରେ ଦୁଇଜଣ ଏକାଠି ଯାତ୍ରା କରିବା ନିଷେଧ । ଏହାସହ କାର୍ ଚାଳନାରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ନିୟମ । ୪ ଚକିଆ ଯାନରେ ୨ ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts